Čaj Matcha: Jaké má účinky? A jak ho připravit? | e15.cz

Čaj Matcha: Jaké má účinky? A jak ho připravit?

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Japonský mletý čaj ze speciální odrůdy, který se více než 800 let používá pro zenových buddhistických obřadech vás uchvátí bohatou chutí i vůní. Co všechno tento čaj „umí“?

Nejen horký čaj

Jedinečné vlastnosti i konzistence čaje Matcha jej předurčují k mnoha různým využitím. Tradičně se připravuje našleháním s vodou jako horký nápoj, ale jeho chuť si můžete vychutnat i v kombinaci s kapučínem, ovocem ve smoothie, našlehat do s kokosovým mlékem do dezertů, ochutit jím čokoládu či zmrzlinu… Jeho využití je nespočet. Jemný prášek se totiž výborně zpracovává a každému pokrmu dodá neopakovatelnou jemnou chuť.

Tip: Matcha zelený čaj v prášku pořídíte na caj-matcha.cz

Jak připravit čaj Matcha klasickým způsobem?

Pokud si budete chtít vychutnat tradiční chuť tohoto unikátního čaje tak, jako ho pijí buddhističtí mniši, poohlédněte se po tzv. chasenu – což je speciální čajová metlička vyrobená z bambusu, která se stane velice důležitým pomocníkem při přípravě čaje Matcha. Díky němu se vám totiž Matchu podaří našlehat tak, jak je potřeba.

  • Budete potřebovat přibližně jeden gram Matchy na sto mililitrů výsledného nápoje.
  • Nejprve je třeba čaj prosít přes čajové sítko. To, co zbyde, se následně šlehá v čajové misce.
  • Připravte si horkou vodu (co nejměkčí!) a pohybem vycházejícím z celého zápěstí rychle vyšlehejte zelený prášek odspodu směrem nahoru, aby se na hladině začala tvořit zelená pěna. Postačí šlehat několik vteřin, ale ujistěte se, že jste pečlivě rozmíchali všechen prášek.

A co ty účinky?

Na rozdíl od běžného zeleného čaje, jehož lístky se po vylouhování vyhazují, se listy Matchy našlehají s vodou a konzumují. Tím svému tělu poskytnete pořádnou dávku antioxidantů, vitamínů, minerálů a vlákniny v mnohem vyšší koncentraci. Mactha také obsahuje množství L-theaninů, což jsou jedinečné přírodní aminokyseliny, které se vyskytují výhradně v zeleném čaji.

Pomáhá tak očišťovat tělo, rozjasňuje mysl, nabije vás energií a údajně pomáhá s hubnutím – zkusíte to?

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video