Česko má od srpna největší konopné lázně ve střední Evropě | e15.cz

Česko má od srpna největší konopné lázně ve střední Evropě

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česko má od letošního srpna největší konopné lázně ve středoevropském regionu. Ve čtvrtek 8. srpna proběhlo slavnostní otevření hotelu Bobík ve Volarech v jižních Čechách. Jeho součástí jsou právě konopné lázně, které nabídnou konopné procedury, stravování i odbornou péči, vhodnou zejména pro lidi trpící kožními problémy.

Do budoucna provozovatelé nevylučují ani ucházení se o možnost provozu formou zdravotnického centra, které by i mohlo léčit i pacienty se závažnými potížemi, kvůli nimž vešla nedávno v platnost novela zákona o léčivech a návykových látkách legalizující konopí pro léčebné účely, tzn. například nemocné s roztroušenou sklerózou, Alzheimerem či Parkinsonovou chorobou.

„Naším cílem je vrátit prostředky z konopí zpět do běžného života. Léčba konopím pomáhá vyřešit řadu zdravotných problémů díky účinným cannabinoidům. Tyto látky se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí,“ uvádí hlavní důvody otevření Jiří Stabla, majitel společnosti Carun Pharmacy a provozovatel webu Konopnyshop.cz, který bude pro hotel připravovat výrobky pro koupele, masáže a zábaly. „Máme připravený rašelinový zábal s konopím. Na konopí bude zčásti založená i podávaná strava,“ prozrazuje o připravovaných konopných procedurách.

Podle starostky Martiny Pospíšilové se jedná o ojedinělý projekt v rámci celé České republiky.Ačkoli lze po České republice najít různé konopné lázně, spíše se jedná o doplňkový program k léčbě, který nenabízí sortiment služeb v takové šíři jako nově otevřené středisko ve Volarech. Navíc v lázních budou pracovat jen certifikovaní pracovníci, jež budou mít za úkol šířit osvětu o konopí a jeho zdravotních účincích „Nikdo od nás nebude chodit vysmátý. Ale věřím tomu, že všichni, kteří tyto lázně navštíví poznají, že konopí je opravdu léčivé, a tak se k nám budou vracet,“ řekla již dříve starostka Volar Martina Pospíšilová.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video