Cestovní lékárnička | e15.cz

Cestovní lékárnička

ZDROJ: Ženy - E15

Zdenka Juklová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Seznam věcí na dovolenou roste, nervozita z příprav stoupá a lékárničku začínáte řešit až na poslední chvíli? Letos buďte vzorná a nachystejte se tak, aby vám lékárnička pomohla předejít nejčastějším zdravotním obtížím spojeným s cestováním.

====Připravit se nebo řešit na místě?==== Nespoléhejte na koupi léků v místě pobytu, protože kvalitu léků v některých zemích nelze zaručit. Některé léky prodávané v exotických zemích neprošly standardní kontrolou a jejich podání by mohlo více ublížit než pomoci.
 
Vybavení cestovní lékárničky závisí na délce pobytu, na zdravotním stavu a na oblastech, které hodláte navštívit. Je třeba vzít v úvahu i počet spolucestujících osob a předpokládanou dostupnost lékařské péče v místě pobytu. Nespoléhejte na koupi léků v místě pobytu, protože kvalitu léků v některých zemích nelze zaručit. Některé léky prodávané v exotických zemích neprošly standardní kontrolou a jejich podání by mohlo více ublížit než pomoci. Vybavení cestovní lékárničky závisí na délce pobytu, na zdravotním stavu a na oblastech, které hodláte navštívit. Je třeba vzít v úvahu i počet spolucestujících osob a předpokládanou dostupnost lékařské péče v místě pobytu.

Co si nesmíte zapomenout přibalit do zavazadla....


Univerzální složení cestovní lékárničky neexistuje, protože seznam léků by byl nekonečný. Nejdůležitější položkou jsou léky, které běžně užíváte. Pro pocit z dobře vybavené lékárničky vezměte s sebou léky na tyto obtíže:Univerzální složení cestovní lékárničky neexistuje, protože seznam léků by byl nekonečný. Nejdůležitější položkou jsou léky, které běžně užíváte. Pro pocit z dobře vybavené lékárničky vezměte s sebou léky na tyto obtíže: * Úraz nebo poranění (polštářkové, vodě-odolné náplasti, náplast na popáleniny a puchýře, sterilní čtverce a obvaz, pružné obinadlo, nůžky, pinzeta) * Dezinfekce ran (Septonex, Jodisol pero nebo Betadine) * Akutní průjem (Imodium, Imodium Plus apod., v prevenci laktobacily) * Vaginální mykóza (Gyno-Pevaryl 150, Gyno-Pevaryl 150 Combipack apod.) * Kinetóza - nevolnost v dopravních prostředcích (Kinedryl, Travel-Gum) * Pálení žáhy (Iberogast, Rennie) * Zácpa (Fructolax, Guttalax) * Nadýmání (Espumisan) * Horečka (Paralen, Superpyrin, Panadol, Acylpirin apod.) * Bolest hlavy, zubů nebo při poranění (Ibalgin, Paralen, Valetol, Ataralgin apod.) * Zarudlé nebo unavené oči (Visine Classic, Visine Unavené oči) * Zánět spojivek (Ophtalmo-Septonex) * Alergie (Livostin, antihistaminika v tabletách, např. Reactine) * Ucpaný nos, rýma (Olynth, Olynth HA apod.) * Poštípání hmyzem, kopřivka, sluneční ekzém (Fenistil gel) * Bolest v krku (Hexoral, Bioparox apod.) * Kašel (Stoptussin, ACC Long) * Pohmoždění svalů, kloubů (Lioton gel, Heparoid mast, Voltaren mast) * Popálení (Panthenol Spray, Calcium panthotenicum mast) * Klíšťata (pinzeta nebo sada na odstranění klíšťat) * další léky dle rady a předpisu lékaře (antibiotika, antimalarika, protizánětlivé léky, léky na nespavost) ====Upozornění:==== Léky ponechejte v originálním balení - hrozí nebezpečí záměny, vždy sledujte dobu použitelnosti (datum exspirace) jednotlivých léků a čtěte pečlivě příbalové informace (vhodnost pro děti, těhotné, riziko nesnášenlivosti nebo kontraindikace).
 
Pokud cestují děti nebo těhotné ženy, měl by se jim obsah lékárničky přizpůsobit. Zabezpečte lékárničku před sluncem, teplem a vlhkem. Léky uschovejte mimo dosah dětí!   


Autor:
Zdenka Juklová
**Zdroj: Quent
8. května 2009

Autor: Zdenka Juklová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video