Chi toning – najděte v sobě skrytou energii i sílu | e15.cz

Chi toning – najděte v sobě skrytou energii i sílu

ZDROJ: Ženy - E15

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cvičení typu „body and mind“, tedy tělo a duše, je jako stvořené pro moderního člověka. V uspěchané době, kdy jeden neví, kde mu hlava stojí, je již pomalu nezbytností zrelaxovat a procvičit nejen tělo, ale i ducha.

Pár členů početné rodiny „body and mind“ jsme vám již na stránkách zeny. cz představili. Mohli jste si například přečíst o harmonické józe, populárním pilates, či o záhadně znějícím cvičení tanečního typu - Port de Bras. Je načase seznámit vás s dalším představitelem cvičení pro tělo i duši, které má neméně exotický název, jedná se o Chi toning.

Když mi kamarádka poprvé řekla o Chi toningu popsala jej jako „větší makačka, než jóga, více východní než pilates“. Musím uznat, že je to poněkud svérázná, ale v podstatě pravdivá charakteristika. Chi toning se totiž pravdu opírá o pilíře jógy, využívá ale také prvky pilatesu a v neposlední řadě využívá i techniky pět Tibeťanů, která dodává celému cvičení další rozměr, a to meditační.

Pokud byste náhodou netušili, o co se v pěti Tibeťanech jedná, vězte, že jde o speciální sestavu cviků, které pocházejí od tibetských mnichů. V tibetských klášteřích se sestava těchto pěti pozic prováděla každý den spolu s meditacemi. Mniši věřili, že Pět Tiběťanů dokáže navrátit člověku mládí a vitalitu.

Podíváme – li se na celé cvičené z jogínského pohledu, jde o metodu, která má schopnost otevírat čakry, tedy jakési energetické body na lidském těle, kudy může proudit energie z kosmu.

Vrátíme – li se zpět k Chi toningu, můžeme říct, že si vzal z každého jmenovaného cvičení to nejlepší a dá se říci nejatraktivnější. Díky prvkům převzatým z pilates pořádně zaposilujeme a zpevníme zejména střed těla, někdy označovaný jako core. Zabrat dostanou tedy hlavně břišní svaly, zádové svaly a hýždě. Zahálet nebudou ani hluboké svaly pánevního dna, břicha a zad.

Díky prvkům jógy si zase svaly a klouby krásně protáhnete, uvolníte tělo a najdete v sobě skrytou energii. Cviky tibetských mnichů vám pomohou spojit se se svým nitrem a najít v sobě vnitřní rovnováhu.

Ke cvičení Chi toning nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, ba naopak méně je zde opravdu více. Důležité je hlavně pohodlí, takže se nebojte ani obyčejného volného oblečení. Doporučujeme s sebou přibalit ručník, co naopak doma klidně nechat můžete, jsou boty, obvykle se cvičí naboso. Jedna lekce Chi toningu vás vyjde přibližně na devadesát korun.

Hledáte to správné cvičení právě pro Vás? Pomůže Vám webový portál www.ocviceni.cz.

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video