Cholesterol - strašák dnešní doby | e15.cz

Cholesterol - strašák dnešní doby

ZDROJ: Ženy - E15

Simona Procházková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V posledních letech se stal cholesterol přímo strašákem… Veškeré reklamy jsou vedeny k snižování jeho obsahu v krvi. Nikde se však většinou neuvádí, že i jeho nízká hladina může být pro zdraví nebezpečná. Jak to s ním tedy opravdu je?

Co je to vlastně cholesterol?

Cholesterol je látka podobná tuku, která je trvale obsažená v krvi. Tělo potřebuje určitě množství cholesterolu k udržování buněčných membrán a zachování dalších životních funkcí. Vysoká hladina cholesterolu vede k ucpávání cév, které mohou být příčinou srdeční a mozkové příhody. Cholesterol se v krvi přenáší dvěma typy bílkovin – lipoproteiny s nízkou hustotou – LDL, ty přenášejí tři čtvrtiny cholesterolu a lipoproteiny s vysokou hustotou – HDL.

Dobrý a špatný cholesterol

Zdravotní testy měří jednak celkový cholesterol a samostatně pak „škodlivý“ LDL cholesterol a „zdravý“ HDL cholesterol. Vysoké hodnoty celkového a LDL cholesterolu způsobují ucpávání cév a vznik arteriosklerózy. Naproti tomu HDL cholesterol pohlcuje LDL cholesterol a dopravuje jej do jater, kde dochází k jeho likvidaci. Z toho vyplývá, že čím méně máme v krvi LDL cholesterolu a čím více HDL cholesterolu, tím lépe pro naše cévy. Za normálních okolností činí podíl HDL cholesterolu 20-25%.

Doporučené dávky cholesterolu

Lékaři doporučují udržovat hladinu celkového cholesterolu nižší než 5,6 milimolů v 1 litru (ideálně kolem 5,2 milimolů) a hladinu HDL, tak vysokou, jak to jen jde.

Příčiny zvýšeného cholesterolu

Zvýšené hodnoty cholesterolu bývají spojovány se stravou obsahující velké množství živočišných tuků, jako je maso, mléčné výrobky, vejce, nasycené tuky používané v průmyslově zpracovaných potravinách. Vysokou hladinu cholesterolu způsobuje dlouhodobý stres, neklid a psychické potíže.

Čím bychom měli začít? No přece zdravou výživou!

Správný výběr potravin hraje zásadní roli v úpravě hladiny cholesterolu v krvi. Mezi významné potraviny v tomto směru řadíme luštěniny, kvalitní celozrnné pečivo, ovesné vločky, pohanku, klíčky, ovoce, zeleninu.

Vitaminy C, A, E jsou pro naše zdraví nezbytné…

Tyto vitaminy a další cenné látky obsahuje například rakytník řešetlákový, který můžeme užívat ve formě šťávy, sirupu či čaje.

Rostlinné oleje – zdraví v každém doušku

Dýňový, lněný, makový olej mají vysokou výživou i léčivou hodnotu, proto by neměly chybět v našem jídelníčku…

Doporučené užívání:

Dýňový olej – 1 x denně 1 lžičku

Lněný olej – 1 x denně 1 lžičku

Makový olej – 1 x denně 1 lžičku

Bylinky na snížení hladiny cholesterolu

Kořen hořce žlutého

Hořec žlutý posiluje činnost jater a tím přispívá i k snižování škodlivého cholesterolu. Po dobu 6 týdnů 3 x denně spolkneme kousek (0,5 x 0,5 cm) kořene hořce a zalijeme ho 3 dl vlažné vody.

Zelený čaj

Zelený čaj prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu v krvi, přispívá k ochraně organismu před zhoubnými nádory, posiluje krevní stěny, snižuje cukr v krvi. Dále jsou mu připisovány omlazující a regenerační účinky.

Příprava zeleného čaje

Jednu a půl lžíce zeleného čaje se přelije 1 litrem vody o teplotě 70 stupňů Celsia a necháme 1 až 3 minuty louhovat. Pak přecedíme přes jemné sítko. Z této dávky lze ještě udělat 2 zálivy. Popíjíme 2 šálky denně.

Kapičky ze zeleného čaje

Potřebujeme: 1 lžíci kvalitního sypaného zeleného čaje, 2 dl 60% lihu či ovocné pálenky

Postup: Čaj zalijeme lihem a vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout 2 x denně protřepávat (aby se uvolnily léčivé látky). Po uplynutí této doby přecedíme a po dobu 6 týdnů 3 x denně 30 kapek

TIP: Hořec a zelený čaj můžeme užívat souběžně.

Další léčebné postupy

Hladinu cholesterolu výrazně snižují i několikadenní očistné kúry. Pro inspiraci uvádím tyto dvě

Očistná polévka

Na vyčištění, ale i redukci váhy je vhodná tato očistná polévka, kterou konzumujeme 4 – 7 dní.

Potřebujeme: šálek rýže, šálek nahrubo nastrouhané mrkve, šálek nahrubo nastrouhaného celeru, šálek nahrubo nastrouhané petržele, šálek nahrubo nastrouhané červené řepy, 2 plátky čerstvého zázvoru, půl čajové lžičky mořských řas nori, špetku kurkumy, mořskou sůl, 2 lžíce olivového oleje, 6 – 8 šálků vody

Postup: Všechny ingredience zalijeme vodou a vaříme doměkka. Tuto polévku a 1,5 litru pramenité neperlivé vody si dopřáváme během celého dne, ale nic víc.

Rýžová detoxikace

Detoxikace organismu pomocí rýže je výbornou očistnou procedurou. Po dobu 3 – 7 dní konzumujeme v neomezeném množství pouze nesolenou rýži natural a k ní pijeme 2,5 litru vlažné vody, nic víc.

Česneková kúra na odstranění vápenatých usazenin z těla a snížení cholesterolu

Česnek výborně rozpouští a následně brání vzniku tukových a minerálních usazenin cévních stěn. Nemusíme mít strach z nepříjemného zápachu, protože v kombinaci s citronem není vůbec cítit.

Potřebujeme: 30 oloupaných stroužků česneku, 5 nakrájených neoloupaných bio citronů

Postup: Přísady rozmixujeme a k vzniklé kaši přidáme 1 litr vody a vše přivedeme k varu. Pozor! Necháme ale jen jednou převařit! Pak scedíme a nalijeme do lahve. Nápoj uschováváme v ledničce.

Užívání: První týden 3 x denně 1 lžičku potom přejdeme na 3 x týdně 1 štamprlku po dobu 4 týdnů, pak je vhodná 10 denní pauza a můžeme zase na 3 týdny pokračovat s užíváním. Opakujeme 3 x po sobě. Tuto proceduru opakujeme co 3 roky.

TIP: Bylinky můžeme kombinovat se všemi níže uvedenými očistnými procedurami.

Autor: Simona Procházková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video