Chůze je člověku vlastní, jak ji využít pro efektivní hubnutí? | e15.cz

Chůze je člověku vlastní, jak ji využít pro efektivní hubnutí?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Diety, diety a zase diety. Jsou jich tisíce, ale ne vždy stoprocentně pomohou k vysněné postavě. Kilogramy jdou dolů, ale jinde, než by si zejména ženy přály. Zatímco paže, ramena a prsa hubnou, na zadečku, bocích, bříšku a stehnech se tuk pořád drží.

Viníkem je tzv. depotní tuk, který slouží jako zásobárna energie pro horší časy a Češky jej dobře znají. Aby začal mizet, je ho nejprve třeba dobře prokrvit.

Zatímco při běžném cvičení je něco takového velmi obtížné, v kabině trenažéru VacuShape to jde díky aerobnímu pohybu a řízenému podtlaku výborně. „Právě střídání nízkého a běžného atmosférického tlaku zajišťuje zvýšený průtok krve tukovou tkání a tím aktivuje metabolismus tuků spolu s lymfatickým systémem. Míza, která v něm proudí, dokáže přepravit tuk do krevního oběhu a jeho prostřednictvím pak do svalů. Tady ho při nízké aerobní zátěži dokážeme účinně využít na energii. Spalujeme tuk právě z našich těžko ovlivnitelných tukových polštářků a to je právě to, co každá z nás ocení,“ konstatovala Jitka Dlouhá, trenérka ze společnosti Wellness profi.

Výsledkem cvičení ve VacuShape je nejen úbytek kilogramů a lepší odvod metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky i lepší zásobování svalů kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy navíc působí pozitivně proti celulitidě. Celkově je pleť hladší, jemnější a přitom pevnější.

5392699:normal690:true:true

Pohyb ve VacuShape zvládne úplně každý – jde totiž o obyčejnou svižnější chůzi na pásu. Jako při každé pohybové aktivitě je i při cvičení ve VacuShape důležitá pravidelnost. „Vhodná je půlhodina třikrát týdně. Změna postavy pak začíná být viditelná už po desáté aplikaci. Aby však bylo cvičení skutečně efektivní, je dobré absolvovat jich alespoň dvacet,“ vysvětlila Jitka Dlouhá.

To, že VacuShape skutečně pomáhá, dokázala i Hana Najmanová z Prahy, která nedávno hubla s pořadem České televize Sama doma. Během pěti měsíců zhubla i díky VacuShapu 23 kg, na bocích shodila 23 cm a v pase 16 cm.

Cvičení v aerobním trenažéru VacuShape si oblíbila i zpěvačka Ilona Csáková, která je zároveň jeho tváří.

Velkou roli hraje v hubnutí také správná životospráva. To jistě není pro nikoho nic nového. Během dní, v nichž ženy cvičí ve VacuShape, by měly zvýšit příjem tekutin, aby docházelo k lepšímu odvodu metabolických zplodin.

Jídlo před cvičením dodá tělu energii, a proto je dobré, aby obsahovalo uhlovodany. Najdete je především v rýži, bramborech, těstovinách a müsli. Po cvičení je zase třeba podpořit tvorbu svalů konzumací bílkovin – tedy především drůbežího masa a ryb. Vhodnou volbou je například i tofu se zeleninovým salátem.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video