Cvičte pilates a dopněte zip u svých oblíbených kalhot! | e15.cz

Cvičte pilates a dopněte zip u svých oblíbených kalhot!

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Také jste si dali předsevzetí, že se pustíte do hubnutí a konečně dopnete zip u svých oblíbených kalhot? Pilates vám jej pro tentokrát pomůže opravdu dodržet!

Nemáte dostatek času, chuť a možná ani nevíte jak na to. Právě toto jsou nejčastější důvody, proč je jednodušší zvolit raději cestu drastických diet, které ale nemají, buď žádný účinek anebo je zanedlouho doprovodí nežádoucí jo-jo efekt. Přitom je až chronicky známé, že bez trochy pohybu, pevné vůle a pozitivního psychického naladění se z úbytku centimetrů radovat nelze.

Z Německa do celého světa

Ideální alternativou, která všechny tyto pilíře vedoucí ke krásně tvarovaným křivkám pojí, je cvičební metoda zvaná pilates. Vznikla na počátku 20. století v Německu. Josef Pilates tenkrát přišel na unikátní techniku posilování hloubkového svalstva. Sám trpěl častými nemocemi, depresemi i bolestmi zad. Pilates všechny potíže rychle vyřešilo. Rychle viditelné výsledky byly také jedním z hlavních důvodů, proč pilates masově ovládlo celý svět.

Sport vhodný pro každého

Přestože se jedná o poměrně technicky náročný sport, je vhodný téměř pro každého. Řadí se mezi cvičební metody, které s sebou nesou nejmenší rizika, jelikož člověk pracuje pouze s váhou vlastního těla. Provozovat jej mohou ženy i muži v každém věku. Většinu cviků mohou dělat i nastávající maminky a tím se částečně připravit na porod.

Cvičení a meditace v jednom

Nejedná se jen o posilování, kde záleží na rychlosti, zátěži nebo počtu opakování. Pilates je také jakousi meditací. Při cvičení je totiž důležité uvědomovat si každý pohyb. Jakýkoli úkon musí vycházet se středu mysli a musí být na něj vynaložena maximální soustředěnost. Většina cviků pilates je založeno na pomalých plynulých pohybech. Důležitou roli zde hraje také dýchání.

Pomáhá zdraví

Je také prokázáno, že pravidelné cvičení pilates má pozitivní dopad na zdraví člověka. Krom toho, že harmonizuje mysl, posiluje zádové svalstvo, čímž zamezuje bolestem, nesprávnému držení těla nebo nepřirozené poloze páteře. Další sférou, kde může pilates pomoci je formování hloubkového břišního svalstva. Proto se také pilates doporučuje cvičit při potížích s inkontinencí či jako alternativa jak těmto obtížím předcházet. Službu organismu prokazuje také správné hluboké dýchání.

Náš tip: Naučit se technice pilates je nyní možné i z pohodlí domova. VV prodeji je totiž od 15. 1. ve většině trafik či na codi.cz instruktážní DVD Dopni zip – Pilates s Ivanou Davidovou, které jednoduchou formou vysvětluje jednotlivé úkony, ukazuje nejčastější chyby a učí třem základním pravidlům důležitým pro správný průběh efektivního cvičení. V druhé části je pak ukázková hodina pilatek, podle které je možné doma pravidelně cvičit a konečně dopnout zip!

Učí správnému držení těla

Jedna polovina populace tráví většinu pracovního času u počítače a tím tělo nechává zvyknout si na nepřirozenou polohu, té druhé správné držení těla nic neříká. O nepříznivých dopadech na lidské tělo nemluvě. I tento problém však pilates dokáže vyřešit. Už po pár lekcích se člověk naučí „zasunout lopatky do kapes“ (zatnout svaly mezi lopatkami), „rozsvítit dálková světla“ (napnout svalstvo hrudního koše) a „zapnout zip“ (zatnout hloubkové svalstvo v podbřišku). Krom toho, že takový postoj vypadá daleko vznešeněji, než shrbená záda, je samozřejmě stoprocentně zdravější.

Jak začít?

Základem úspěchu je naučit se správné technice. Jinak je cvičení kontraproduktivní a stává je tak pouhým plýtváním času. Vhodnou alternativou je ze začátku chodit na soukromé hodiny pilates, kdy má lektor čas se věnovat pouze jednomu klientovi a teprve potom se vydat na komerční hodiny.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video