Dejte se po antibiotikách rychle do kupy | e15.cz

Dejte se po antibiotikách rychle do kupy

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podzim a zima je rájem pro spotřebu antibiotik. Ta nás sice snadno vyléčí z angín i dalších neduhů, nicméně po sobě zanechají v našem těle tak trochu spoušť. Ničí totiž i prospěšné bakterie: probiotika, která se nachází ve střevech.

Probiotika jsou mikroorganismy, které tvoří přirozenou střevní mikroflóru, řídí správnou činnost střev a jsou klíčové nejen pro harmonické zažívání. Pokud jich ale střevní mikroflóra neobsahuje dostatek, střeva nepracují správně, což vede k dlouhodobým zažívacím obtížím. Jejich nedostatek se může projevit i dalšími, zdánlivě nesouvisejícími příznaky, jelikož více než polovina všech imunitních buněk organismu se nachází právě ve střevech.

Nemáme-li v pořádku imunitu, stáváme se snadným terčem pro napadení choroboplodnými organismy. Pokud tedy imunitu po dobrání antibiotik nedáme co nejrychleji dohromady, může se nám stát, že brzy budeme brát další antibiotika kvůli opakované angíně či jiným bakteriálním infekcím. Proto se doporučuje s obnovou střevní mikroflóry neotálet.

Probiotika jsou obsažena v naší přirozené stravě, například v jogurtech, zakysaných mléčných výrobcích, kvašené zelenině a v potravinách obohacených o laktobacily a bifidobakterie. Jejich vhodným zdrojem jsou v současné době doplňky stravy, a to vzhledem ke speciálnímu složení obsažených kmenů, vysokému obsahu prospěšných bakterií a snadné aplikaci.

Odborníci tedy dospělým i dětem doporučují užívat spolu s antibiotiky i probiotika. Je vhodné je nasadit hned na začátku léčby antibiotiky a po jejím ukončení je užívat ještě alespoň týden. Nicméně ani dlouhodobé užívání probiotik není vůbec ke škodě.

Často doporučovaným probiotickým přípravkem bývá Biopron®9 Premium, který v denní dávce dodá až 20 milionů živých organismů. Pro děti jsou na trhu probiotika, která lze užívat již od narození, konkrétně Biopron Laktobacily Baby BIFI+. Jsou vyráběna ve formě vysypávacích tobolek, takže se snadno podávají i miminkům, stačí je pouze vmíchat do dětské stravy.

Obnovit střevní mikroflóru po užívání antibiotik tedy není vůbec složité, stačí jen vědět, jak na to.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video