Domácí ice tea a zázvorová limonáda | e15.cz

Domácí ice tea a zázvorová limonáda

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
v horkých dnech je dobré pití důležitější než dobré jídlo.

Domácí ice tea
To skvělé ice tea udělejte hned ráno, aby se během dne stačilo pořádně vychladit: odpolední vedro si tentokrát s gustem užijete.

1 sáček černého čaje
svazek máty
2 lžíce hnědého cukru
1 citron nebo limeta

Z máty si ponechejte jednu větvičku a z citronu nebo limety krojte půlku. Obojí je na ozdobu, takže je dejte zatím stranou. S mátou zalijte litrem a půl vroucí vody a přikryté nechejte louhovat. Po 5 minutách vyndejte z vody ven. Přidejte cukr, a jakmile se pustí, vmíchejte šťávu z půlky citronu nebo limety. Nechejte  zchladnout a pak dejte vychladit do lednice. Před podáváním přelijte do skleněného džbánku do čtvrtiny zaplněného ledem, s lístky a pár kolečky citronu na ozdobu.

Zázvorová limonáda
Zbožňuju sladce řízné zázvorové aroma, a kdyby existoval zázvorový parfém, budu to já, kdo ho bude nosit první. Prozatím z něj tedy pauze vařím. I na chalupě -naštěstí se prodává skoro všude. V zimě piju tento nápoj horký, v létě za studena. Fantasticky napruží smysly včetně chuti.

1 ,5 cm oddenku zázvoru
2 lžíce medu nebo cukru
1 l minerálky, sodovky nebo vody bez bublinek (podle vás)
šťáva z půlky citronu, limety nebo pomeranče

Zázvor oloupejte a nastrouhejte na jemném struhadle. Dejte do čtvrtlitrového hrnku a zalijte vodou. Nechte nějakou dobu odstát (asi tak dvacet minut) a pak přelijte přes sítko do většího džbánku nebo konvice. Přidejte med a pořádně rozmíchejte. Dolijte sodou, dochuťte citronovu šťávou, a dejte pořádně vychladit. Nalévejte do sklenic s ledem a pijte.

Můj tip: Dávkování zázvoru je pouze přibližné a uvedené množství píšu spíš pro zázvorové začátečníky. Dlouhodobě závislí by vám řekli, že ani v zázvoru není nikdy dost zázvoru. Uznávám, že ne každý má rád stejně. Centimetr a půl je prostě tak akorát pro každého.


Zdroj: Kuchařka Zpátky domů, Hanka Michopulu, uvedeno ve spolupráci s nakladatelstvím Smart Press, www.smartpress.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video