Dopřejte si jarní restart | e15.cz

Dopřejte si jarní restart

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jestli cítíte, že vaše vnitřní baterky už dlouho touží po dobití a neodbytně se vás drží i kila navíc, dopřejte si zaslouženou regeneraci.

TAJEMSTVÍ BEZTÍŽE

Když se duševní síly v zimě vyčerpají, jako by kila naskakovala sama. Návrat psychických i fyzických sil se dostaví po koupeli ve speciální vaně ve tvaru vejce, ve které je v 550 litrech vody neuvěřitelných 350 kg soli z Mrtvého moře. V absolutním soukromí a při relaxační hudbě se položíte na vodu a užijete si stav beztíže. Podle přání se navíc můžete nechat masírovat vodou z trysek. Vaše nálada už po chvilce naskočí na režim dovolené, uvolníte stres a odstraníte zdroje všech bolestí, ztuhlé klouby i svaly. Floating se doporučuje využít i k léčbě kožních onemocnění a umí zatočit i s únavovým syndromem nebo depresemi.

Vyzkoušejte floating v Praze, více na www.floating-praha.cz

OČISTA S ROZUMEM

Lékaři jarní únavu často přičítají špatnému stravování. Jak změnit svůj jídelníček, vás naučí v krásném prostředí rakouských Alp v hotelu Larimar v Stegersbachu v jižním Burgenlandu. K programu očisty těla, který vám zde sestaví na míru na základě lékařského vyšetření, patří bazické koupele, zábaly a lymfodrenáže. Hotelový jídelníček je zaručeně vyvážený a patří do něj spousta zeleniny a ovoce, které povzbuzují látkovou výměnu. Zážitek je dokreslen středomořskou atmosférou designového hotelu a užijete si i koupel v termálních lázních. V rámci očisty těla můžete vyzkoušet i různé typy saun, masáží a kosmetické procedury.

Více na www.larimarhotel.at a www.stegersbach.at

SVĚTELNÁ TERAPIE

Je vaším problémem číslo jedna povadlá pokožka na stehnech, bříšku, rukou nebo zádech? Vsaďte na kolagenárium! Zařízení vypadá podobně jako solárium, ale z trubic působí na pokožku červené světlo. Vědecké studie potvrzují, že kolagenárium urychluje regeneraci kožních buněk o 150 až 200 %, zvyšuje a navrací tvorbu kolagenu a udržuje v kůži vlhkost. Výsledkem je tak vypnutá a zdravější kůže. Další výhodou je, že proces kolagenové výstavby pokračuje i po skončení terapie. Pokud patříte mezi příznivce snědé pleti, můžete působení zpevňující terapie spojit i s opalováním.

Vyzkoušejte kolagenárium v Brně nebo ve Zlíně, více na www.suncity.cz

DETOX MEDEM

Dohání vás stres a často trpíte virózami? V tom případě by vám mohla pomoci medová masáž, kterou znalo už starodávné léčitelství. Předem se ale připravte na trochu intenzivnější zážitek. Masérka pokryje vaše záda vrstvou teplého medu a pumpovacími pohyby rukou „vysává“ staré usazeniny a jedy z hloubky tělesných tkání. Přes důležité reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla. Léčivá síla medu působí pokožkou přímo na organismus. Při lehčích problémech se doporučuje jednou týdně, při akutních potížích i dvakrát týdně.

Vyzkoušejte medovou masáž v Lázních Čeladná, více na www.larawellness.cz

PROMĚNA TĚLA

Udělejte si víc času a vyjeďte za zážitky do krkonošských Janských Lázní. V nabídce najdete třítýdenní program relaxu a hubnutí, který využívá metodu celostního přístupu fyzioterapeutů, tzv. Core Therapy. Smyslem je pomocí manuálních a fyzikálních technik zjistit příčinu vašich potíží a napravit ji. Čeká vás proto vstupní konzultace a analýza tělesného složení. Součástí pobytu je trénink, který vám navrhne osobní trenér, může to být nordic walking, aquaaerobik, jízda na rotopedu nebo třeba plavání. Součástí je i příjemné hýčkání – užijete si masáže, skotské střiky, saunu, páru i vířivku.

www.janskelazne.com

Článek vyšel v časopise Dieta.

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video