Echinacea | e15.cz

Echinacea

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Posilte si imunitní systém echinaceou neboli třapatkou a zbavte se další řady zdravotních problémů.

Pochází ze severní Ameriky. Je to divoce rostoucí rostlina s purpurovými kvítky podobnými sedmikrásce. Indiánské kmeny ji po staletí používaly k hojení ran a jako prostředek proti hadímu uštknutí. V Anglii je to oblíbená zahradní květina. Jako potravinový doplněk se vyrábí ve všech formách.

Echinacea obsahuje účinné složky, které posilují imunitní systém. V poslední době se stala jedním z nejčastěji používaných rostlinných léčiv na světě. Významnou roli může sehrát na konci zimy, kdy je organismus oslaben a je náchylnější k nachlazení.

Dále také:
snižuje náchylnost k nemocem z nachlazení příznivě ovlivňuje infekční choroby pomáhá v boji proti aftům, infekcím dýchacích a močových cest a středoušním zánětům urychluje hojení povrchových ran a kožních zánětů


Při nachlazení nebo chřipce je nutná vysoká dávka - až 200 mg pětkrát denně. Při dlouhodobém užívání na podporu imunity střídejte echinaceu každé tři týdny s jinou léčivkou posilující imunitní systém. Také je vhodný čaj ve směsi s jinými bylinami. Doporučuje se používat nejdéle osm týdnů a znovu pokračovat po osmidenní přestávce.

Echinacea obsahuje látku, která pálí na rtech a na jazyku, užívá-li se v tekuté formě. Právě pálení na rtech je známkou toho, že jste koupili kvalitní přípravek!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery