Evropský den melanomu 9. května otevře kožní ordinace veřejnosti | e15.cz

Evropský den melanomu 9. května otevře kožní ordinace veřejnosti

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Evropský den melanomu, který letos připadá na pondělí 9. května, je v České republice už jedenáctým rokem příležitostí cíleně upozornit na rizika rakoviny kůže i na způsoby, jak těmto rizikům předcházet.  

Lidé už si zvykli, že součástí osvětové kampaně je také bezplatné vyšetření pigmentových znamének dermatology a hojně této nabídky využívají.

Od roku 2001, kdy se Česká republika k Evropskému dni melanomu připojila, bylo vyšetřeno více než 40 000 zájemců. Podezření na nejzhoubnější nádor - maligní melanom bylo vysloveno v 500 případech a díky jeho včasnému odstranění se podařilo vyléčit velkou část pacientů, u kterých se tato diagnóza potvrdila. Každoročně jsou v rámci kampaně odhaleny i jiné, nemelanomové kožní nádory např. spinaliomy a bazaliomy, takže je možné urychleně začít s účinnou léčbou.

Poprvé se Evropského dne melanomu aktivně zúčastní také nová soukromá poliklinika Programu H Plus, která sídlí v Pavilonu Jih v Kartouzské ulici v Praze 5 (vedle OC Nový Smíchov). Program H Plus (www.programhplus.cz), je díky příznivě nastaveným klientským programům pro dospělé, děti i firmy dostupný širokému spektru zájemců, a především je zárukou komplexní zdravotní a preventivní péče na špičkové úrovni.
 
Rozhodli jsme se připojit k této významné preventivní kampani. V pondělí 9. května budou v naší dermatologické ambulanci vyšetřovat tři lékařky. Kromě vyšetření znamének vysvětlíme možnosti ochrany před UV zářením, abychom pomohli předejít vzniku kožních nádoru u našich klientů i jejich dětí,“ říká MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatoložka nového centra Programu H Plus a dodává: „Doufáme, že lepší informovanost povede k poklesu počtu kožních zhoubných nádorů, které jsou léčitelné pouze tehdy, jsou-li objeveny včas.“

1. května 2011
0:normal690:true:true


KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video