H. E. A. T.:Pod střechou a přece na horách | e15.cz

H. E. A. T.:Pod střechou a přece na horách

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Patříte k těm, kteří milují dlouhé pěší túry, nejlépe v náročnějším terénu? Ne vždy ale toulkám v přírodě přeje počasí. Pokud i přesto nechcete zůstat sedět doma, vydejte se do nejbližšího fitnesscentra, kde nabízejí H.E.A.T program.

Naprostý cvičební hit, který zaujme nejen výše zmíněné milovníky pěší turistiky, ale všechny, kteří chtějí shodit nějaké to kilo, zpevnit postavu, či zvýšit fyzickou kondici.

H.E.A.T. program je specifická forma aerobního cvičení se zvýšeným účinkem na lidský organismus. Hlavní „fígl“ spočívá ve speciálním běžeckém pásu, který využívá pouze naší vlastní svalovou energii (není elektronický) a má nastavitelný sklon roviny (až do 40 stupňů). Díky tomu dokáže běžecký pás poměrně věrně imitovat chůzi či běh ve vysokohorském terénu v prostředí fitnesscentra.
 
Jednou z největších výhod H.E.A.T. programu je fakt, že cvičit může takřka každý, bez rozdílu věku či kondičky. Cvičení si lze upravit přesně na míru – např. chci- li dosáhnout větší zátěže, zrychlím tempo, či zvýším sklon pásu. Další neopomenutelnou devízou je, že oproti jiným aerobním cvičením je H.E.A.T. bezpečnější (vychází z nejpřirozenějšího lidského pohybu, kterým je chůze), a má daleko výraznější fyziologický efekt. H.E.A.T. je postaven tak, aby vyhovoval individuálním požadavkům jednotlivce a zároveň maximalizoval účinek cvičení. Především ženy zřejmě zaujme informace, že při jedné lekci se dá spálit průměrně 500 – 800 kilokalorií. A to je milé dámy, jeden velký oběd!

Autor: Ženy - E15

Zdroj: www.heatprogram.cz

Kořeny tohoto unikátního cvičení bychom nalezli v Itálii, kde Max Grossi a Marika Moretti – osobnosti ze světa fitness, položili základy H.E.A.T programu. Využili svých dlouholetých zkušeností nejen z oblasti aerobních cvičení, ale také vysokohorské turistiky a vložili do cvičení H.E.A.T. to nejlepší z walkingu, trekkingu a joggingu. Výsledkem je kombinace technik, které mají společného jmenovatele - walking a jeho rozvoj. Z něj se pak vyvinul power walking, představující využití maximální síly a rychlosti chůze.
 
Toto spojení technik umožňuje kompletní činnost celého těla a zároveň znamenité kardiovaskulární cvičení. Při tréninku H.E.A.T. posílíte opravdu takřka celé tělo, i když nejvíce samozřejmě pracují nohy a hýždě. Avšak ani ruce, záda či břicho nebudou zahálet. Navíc v některých fitness centrech je v nabídce tzv. H.E.A.T + , který má již přímo v programu lekce zahrnuto posilování. (zhruba 35 minut walking, 15 minut posilování + závěrečný strečink).

Vlastní zkušenost


Když se člověk začne zajímat o H.E.A.T. program všude se dočte, že základní filozofií tohoto cvičení je „koncentrace jedince na dosažení svého osobního cíle“. Dlouho jsem si pod tímto sice libě znějícím, ale nic neříkajícím, heslem nedovedla nic představit. Až do té doby, než jsem absolvovala lekci H.E.A.T. I přesto, že se jedná o skupinové cvičení, jeho zaměření je vlastně dosti individuální, zaměřuje se na jednotlivce a na jeho sílu, vůli, schopnost.

Autor: Ženy - E15

Zdroj: www.heatprogram.cz
 
Při hodině H.E.A.T. z vás šikovná instruktorka opravdu vyždímá poslední kapku sil. A vy ji rádi na hodině odevzdáte, protože vás svižná, burcující hudba a kolektiv vtáhne a už nepustí. Na lekci H.E.A.T. je zvláštní atmosféra (alespoň dle mého dojmu). Vedle sebe tady cvičí vysportovaná „dvacítka“, utahaná matka rodiny i dáma v letech, všechny samy za sebe a přesto na jedné lodi. Každá se snaží ze sebe vydat to nejlepší (člověk se až někdy cítí zahanben, vedle dvakrát starší dámy, jak jí to „šlape“).

H.E.A.T. bych určitě doporučila všem, kteří se nebojí pořádně zapotit a mají v sobě ctižádostivého ducha. Cvičení je to opravdu velmi efektivní. Navíc vám lekce uteče jak voda. Svižná hudba, motivující instruktorka a zdolávání dalších a dalších pomyslných kopců, kopečků i příjemných rovinek učiní z cvičení spíše dobrodružství.

Autor: Vendula Kochanová
Foto:  www.heatprogram.cz

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video