Hubněte pomocí infračerveného tepla | e15.cz

Hubněte pomocí infračerveného tepla

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Současná doba je příznačná nejen touhou po dokonalé postavě.Jednou z metod, která vám může k odbourání přebytečných kil dopomoci  bez úmorného cvičení a drastických dietje tzv. termohubnutí.

Termohubnutí je založeno na působení infračerveného tepla. Ve speciálních bandážích působí právě tepelné infračervené záření, přičemž se teplota pokožky zvyšuje přibližně na 42°C. Na základě Vant Hoffova zákona tím vzniká vyšší teplota v hloubce cca 2-3 cm, čímž se funkce látkové výměny urychlí 2-3 krát a rozklad bílkovin vzroste 300-600 krát. Speciální procedura má mít za následek nejen úbytek kilogramů v problémových partiích, ale také například odbourání celulitidy, uvolnění svalů, podporu odbourávání odpadních látek či zmírnění revmatických obtíží.

Se svými zkušenostmi s infrateplem se s námi podělila paní Iva, která nám vysvětlila průběh celé kúry. „ Před každou aplikací se doporučuje problémové partie natřít krémem proti celulitidě. Poté se oblečete do speciálních termo nohavic, které jsou protaženy až pod prsa a na ruce vám pracovnice welness centra nevlékne rukávníky. Celá kůra trvá 50 minut a je velmi příjemná. Člověk se nejen prohřeje, ale také si odpočine a zregeneruje. Vždy odcházím z welness centra dobře naladěná, i když trochu unavená“.

Autor: Ženy - E15

Zdroj: www.relaxace.com

Pro redukci váhy a úbytek objemu se doporučuje 15-20 návštěv. Léčení by se mělo opakovat každý druhý den, neboť zvýšená látková přeměna se udržuje na vysoké úrovni asi 48 hodin, poté se opět zpomaluje. Celou kúru je možné opakovat 2-3 do roka, vždy je ale nutné dodržet čtyřtýdenní pauzu.

Aby byl výsledek termohubnutí, co nejlepší, doporučuje se příjem zvýšeného množství tekutin, zejména neslazených a nesycených nápojů (např. ovocný čaj, či voda bez bublinek). Rovněž by člověk měl dbát na vyvážený a pravidelný příjem potravin. Doporučují se malé porce každé 2 a půl hodiny, vyhýbat bychom se měly stravě bohaté na uhlo-hydráty a nahradit je stravou bohatou na bílkoviny. Důrazně se doporučuje (jak už to bývá u většiny hubnoucích kúr) vynechat alkohol a omezit pití černé kávy. Na černé listině jsou i mléčné výrobky, zejména mléko samotné, ale i jogurty. Naopak se vyplatí tělu dodávat hořčík a vyhýbat se náročnějšímu cvičení, např. posilování.

Pokud budeme dodržovat výše zmíněná pravidla, můžeme se dočkat stejně příznivého výsledku jako paní Iva: „ Po 15 aplikacích jsem zhubla 10 centimetrů přes břicho, stejného výsledku jsem dosáhla i na bocích. Obléknu teď o dvě až tři konfekční velikosti menší kalhoty. Samozřejmě to nebylo zadarmo, chodila jsem nejen na „pásy“, ale také jsem dodržovala zdravou životosprávu. Termohubnutí mi však pomohlo zejména zbavit se tukových zásob v problematických partiích, které při běžném hubnutí ne a ne shodit“.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video