Hubnoucí triky 3. | e15.cz

Hubnoucí triky 3.

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete poradit, jak zhubnout, co jíst, či nejíst, jaké stravovací návyky jsou nejlepší apod.? Poradí vám naši čtenáři.

 Dieta…také vás to slovo straší na každém kroku? Také potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Hledáte dietu, která by vám pomohla, nebo nějaký tip či radu, jak zatočit s kily navíc? Toto téma probíráme na našich stránkách už dlouhou dobu a tak se nám tu sešlo už spoustu rad, které posíláte sami, vy-naši čtenáři. 

Lenka: S nadváhou jsem měla problémy dlouho, byla jsem nešťastná, protivná, nervózní, připadala jsem si úplně méněcenná a k ničemu. Taky jsem hrozně záviděla štíhlým spolužačkám, místo abych se sebou něco dělala. Když jsem konečně začala chodit s klukem, po 14 dnech mě nechal, protože jsem prý byla moc tlustá. A to byla ta poslední kapka, řekla jsem si, že se chci konečně cítit v pohodě a být spokojená. Začala jsem hubnout, pomalu, ale jistě. Ty základní pravidla zná každý (málo tuků, cukrů, pryč s uzeninama, jíst hodně ovoce, zeleniny). Ale chci vám poradit ještě něco, takové na první pohled drobnosti, ale moc mi pomohly. Takže, jezte vždy velmi pomalu, jídlo pořádně rozžvýkejte, vnímejte jeho chuť a vůni, labužnicky si ho vychutnávejte, budete tak jíst delší dobu a bude se vám zdá, že jste snědli hodně jídla. A  vždy po jídle si pořádně a dlouze čistěte zuby (kartáček, mezizubní kartáček, dentální nit, ústní voda). Protože jste si s tím čištěním dala tolik práce, bude vám líto nato hned něco vkládat do úst ( to se mi osvědčilo hlavně pokud šlo o přejídání na noc). Držím vám všem, co hubnete, palečky, já jsem teď se svou postavou spokojená a se životem taky. Konečně se můžu i pěkně oblékat.

Olina: Nejlepší dietou je podle mě láska. Když jsem zamilovaná, tak se snažím v jídle omezovat, cvičím a vůbec na sebe i jinak dbám, abych se líbila svému miláčkovi. Horší je to ovšem, když se pak rozejdeme, to se snažím smutek často zahnat právě jídlem. Vím, že bych neměla tomu tak podléhat, ale zklamání v lásce je pro mě vždycky hrozné.

Regina: Ahoj, zdravím všechny baculky, které už nechtějí být baculky :-) Někde za internetu jsem kdysi našla čtyři pravidla, která je třeba dodržovat, abych nebyla tlustá a byla spokojená se svou postavou. Tak vám je posílám také a třeba to někomu taky pomůže. Je to sice dost všeobecné, ale myslím, že to stačí. Takže: 1) Nepřejídat se a hlavně nedržet drastické a přísné diety. 2) Omezit živočišné tuky, cukr, bílé pečivo, alkohol. 3) Jíst dělenou stravu s velkým množstvím zeleniny.4) Hýbat se- jakýkoliv pohyb. Vím, že to není nic převratného, ale nikdo nic lepšího už těžko vymyslí.

Kamila: Když jsem hubla, moc mi to nešlo a přitom se mi zdálo, že dělám všechno, co můžu. Přišlo mi v pořádku, že občas na něčem ulítnu, ale řekla jsem si, že občas nějaká drobnost (sladkost atd.) nevadí. Jenže pak jsem si začala psát deník, co všechno přes týden sním a to úplně všechno, všechny detaily. A to jsem se pak nestačila divit. Denně kávička nebo kakao z automatu, ke kávičce sušenka s čokoládou, k obědu cocacola, tři cukry ráno do čaje, apod. Když jsem pak vystopovala všechny své zlozvyky a zbavila se jich, najednou to šlo. Radím si po nějaký čas všechno zapisovat, tak zjistíte, kde děláte chybu a čeho se máte vyvarovat.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery