Hubnoucí triky 1. | e15.cz

Hubnoucí triky 1.

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete poradit, jak zhubnout, co jíst, či nejíst, jaké stravovací návyky jsou nejlepší apod.? Poradí vám naši čtenáři.

Dieta…také vás to slovo straší na každém kroku? Také potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Hledáte dietu, která by vám pomohla, nebo nějaký tip či radu, jak zatočit s kily navíc? Toto téma probíráme na našich stránkách už dlouhou dobu a tak se nám tu sešlo už spoustu rad, které posíláte sami, vy-naši čtenáři.

Gabriela:
Já se domnívám, že jsem své problémy s postavou vyřešila jednou provždy a jsem moc ráda. Vzniklo to tak, že jsem měla hrozně dlouho problémy s kvasinkovou infekcí, vleklé záněty a nic nepomáhalo, až jsem začala držet protikvasinkovou dietu, která velmi zjednodušeně spočívá v tom, že se musí vyloučit po určitou dobu z jídelníčku sladkosti (ale pozor, úplně ze všeho, třeba i v kečupu a hořčici je cukr, takže hlídat obaly jídle), bílá mouka, alkohol a konzervy. Je to rozsáhlá dieta a bylo by nadlouho, kdybych to tu teď popisovala, ale tohle jsou základní body co se týče jídelníčku. Moc jsem se chtěla těch kvasinek zbavit a tak, i když jsem měla hroznou chuť na sladké a bílý chleba, vydržela jsem to stanovenou dobu, tři měsíce, nejíst. Zmizely ty infekce, hezky se mi vyčistila pleť, ale hlavně jsem také zhubla. Od té doby si mé tělo odvyklo na sladké a tak na něj nemám vůbec chuť i když ho už můžu jíst. To samé s těma ostatníma věcma, jím celozrnné výrobky a doma se vaří z celozrnné mouky a tak i když hodně jím a netrápím se hlady, udržuju si svoji váhu. Takže bych to chtěla všem, kdo bojují s kily navíc jako kdysi já, vřele doporučit. Nejhorší je vydržet ten první měsíc, ale pak už je to lepší a lepší a nakonec chuť na to, co jste dřív jedly, je pryč. Asi to nebude fungovat u všech, ale zatím v okruhu mých známých to tak bylo. Tak si dejte závazek, že tři měsíce to vydržíte a když vás ta chuť na sladké nepřejde ani pak, tak aspoň můžete mít radost z pevné vůle, kterou to po tu dobu určitě chtělo. Držím všem palečky.

Dita: Vždycky po zimě mám nějaké to kilo navíc a tak hubnu. Osvědčily se mi tři základní věci. Za prvé hodně pít, protože na rčení hlad je převlečená žízeň je hodně pravdy. Nosím si vodu všude sebou a popíjím. Za druhé 2-3x týdně hodinu intenzivního pohybu- běh, kolo, rotoped, squash nebo rychlé procházky. Za třetí jíst to, co obvykle (i sladké), ale vždy pouze poloviční porci. Výsledek je zaručen a  můžu říct, že to není ani tak těžké to splnit, no možná někdy ten pohyb, občas se mi nechce, ale jak už jsem psala, když je nejhůř, jdu na tu procházku, to je nejmenší zlo :-)

Karin: Co můžu doporučit lidem, kteří drží dietu, je to, aby si porci jídla na talíři rozdělili na dvě půlky. Tu půlku, kterou jste z talíře oddělali, nahraďte zeleninou v jakémkoliv množství. Máte tak dvě jídla- oběd a večeře a budete sytí (díky té zelenině). K tomu si dejte na snídani talíř cornflakes a máme jídlo na celý den…a to jídlo, které jíte normálně. S tou zeleninou to dělejte u každého jídla, nejenom u masa, ale třeba hrachové kaše, těstovin apod.

Sandra: Jaké je mé tajemství štíhlé postavy? Jednoduše dodržuju to, že jsem omezila přílohy, klidně si dám maso a místo brambor zeleninový salát. Takže přílohy vynechejte úplně a nahraďte je zeleninou. Pak, když nakupuju potraviny, tak na nákup chodím vždy s plným žaludkem, jinak nakoupím i to, co nechci. A ještě jednu věc, co mi moc pomohlo, po jídle zbytky ihned uklízím, pohled na nedojezenou porci by mohla svádět k tomu, abyste ho snědli, i když už nemáte hlad.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video