Hubnoucí triky 10. | e15.cz

Hubnoucí triky 10.

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete poradit, jak zhubnout, co jíst, či nejíst, jaké stravovací návyky jsou nejlepší apod.? Poradí vám naši čtenáři.

Dieta…také vás to slovo straší na každém kroku? Také potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Hledáte dietu, která by vám pomohla, nebo nějaký tip či radu, jak zatočit s kily navíc? Toto téma probíráme na našich stránkách už dlouhou dobu a tak se nám tu sešlo už spoustu rad, které posíláte sami, vy-naši čtenáři.

Janka: Mě při hubnutí pomohla kvalitní teflonová pánev a pečící papír. Nejhorší jsou totiž ty mastné pokrmy na přepáleném tuku, takže když si koupíte opravdu kvalitní teflonovu pánev, stačí vám ji pak při smažení jen vytřít olejem (ten musí být také kvalitní) a můžete připravovat jídlo. Taky jsem hodně přešla na ryby -jsou zdravé a stačí je dělat jen krátkou dobu na rozdíl od ostatního masa. No a ten pečící papír mám proto, že hodně věcí dělám v troubě, ale bez tuku, třeba zeleninové karbanátky položím jen na plech s pečícím papírem a oni se upečou bez tuku, takže je to mnohem míň kalorií.

Petra: Už mockrát jsem četla, že vitamin C je spalovač tuků, ale nechci se cpát vitaminovými doplňky, takže mám vždycky po ruce citron a ten si kapu do vody, kterou pak piju po celý den. Taky když hodně piju, nemám takový hlad a také škodliviny se lépe odplavují z těla, takže se v něm nedrží a nevzniká tolik celulitida.

Blanka: Moje babička mi vyprávěla jak dřív, když byli chudí, tak jedli tak, že si vzali chleba, který tence namazali máslem, ale jen opravdu malinko a pak na konec toho krajíce dali skoro průsvitné kolečko salámu, nebo kousíček tvrdého sýra nebo třeba kolečko vajíčka…no a když to jedli, tak sice ze začátku jim to moc nechutnalo, ale těšila je ta vidina, že až dojdou na konec krajíce, čeká je tam dobrota. No já už jsem na tom finančně mnohem lépe než ona, ale zase potřebuju zhubnout a toto její vyprávění mi moc pomohlo, protože to dělám taky tak. Když vím, že na konci toho krajíce mě čeká něco dobrého, tak to sním a sním toho mnohem míň než kdybych si to naložila na celý krajíc. Dělám to podobně i u oběda…dám si na talíř malou porci jídla, ale hodně zeleniny, no a tu zeleninu musím sníst nejdřív - moc mi nechutná, ale vím, že až ji sním , tak si pochutnám a navíc toho už tolik nesním, protože mi ta zelenina dopředu zaplní žaludek.

Jarka: Četla jsem, že pro hubnutí je dobré chilli, protože pomáhá spalovat tuky, takže ho přidávám do jídla. Stejnou službu udělá i jablečný ocet, ten zase piju každé ráno rozmíchaný s vodou na lačno. Jinak nedám dopustit na mrkev, nakrájím si ji na kolečka a když mě honí mlsná, tak si ji chroupu…hlavně je to dobré večer k televizi, dřív jsem jedla mastné brambůrky, ale teď jsem je vyměnila za kolečka mrkve a jsem v pohodě. Mrkev je totiž sladká a tím pádem mozek dostane svou dávku glukózy a já nejsem nervózní, že mi chybí něco sladkého. Navíc je to zelenina, takže o kaloriích se moc mluvit nedá.

Lulu: Choďte, choďte, choďte…já vím, že to není nic nového, ale já už jsem chůzí shodila několik kilo….je to jednoduché, prostě místo abys se vezla městskou dopravou, chodím pěšky - do práce, na nákup a všude kam to jen jde. Ráno vstávám dřív, abych to stihla, ale to nevadí - jiní zase jdou třeba cvičit do posilovny nebo někam cvičit, takže sice vstávám dřív, ale je to můj sport. Koupila jsem si pořádné tenisky a v práci jsem si nechala lodičky, takže se pak přezuju.  Taky jsem si koupila batůžek na záda, protože chodím i nakupovat a líp se mi jde, když mám ruce prázdné. A navíc - jsem šťastná., že už se ráno nemusím mačkat v tramvaji. Mám teď mnohem lepší kondičku a jak už jsem řekla, taky mi to pomohlo zhubnout.

Další díly Hubnoucích triků naleznete v rubrice Hubnutí

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video