Hubnoucí triky 5. | e15.cz

Hubnoucí triky 5.

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete poradit, jak zhubnout, co jíst, či nejíst, jaké stravovací návyky jsou nejlepší apod.? Poradí vám naši čtenáři.

Dieta…také vás to slovo straší na každém kroku? Také potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Hledáte dietu, která by vám pomohla, nebo nějaký tip či radu, jak zatočit s kily navíc? Toto téma probíráme na našich stránkách už dlouhou dobu a tak se nám tu sešlo už spoustu rad, které posíláte sami, vy-naši čtenáři.

Terka: Já jsem si kvůli hubnutí založila velký tlustý sešit, který jsem nadepsala hubnoucí deník a do něj si píšu nejenom svoje pokroky ,ale hlavně si do něj lepím všechny zajímavé články, které kde najdu a které si přečtu, abych měla všechny informace pohromadě. Znáte to, člověk narazí na spoustu triků a zajímavostí, jenže se mu často vypaří z hlavy, takže je dobré si to sbírat. Já jsem to pojala i trochu „umělecky“…ke každému článku si nakreslím nějaký obrázek, který s tím souvisí, vyhraju si i s nadpisy a podobně, takže mě pak moc baví si tím listovat a pročítat si ho. No a samozřejmě ten největší přínos to má pro hubnutí. Můj deník má už hodně stran, je moc tlustý a je v něm plno zajímavých informací, takže si ho chtějí kámošky pořád půjčovat. Vedu si tam i přesné záznamy, co mi pomohlo zhubnout, každý den si vedu záznam o tom, co jsem snědla a jestli jsem se ten den věnovala nějakému sportu. Takže jestli můžu poradit, pořiďte si něco podobného, budete mít užitečné rady po ruce a taky přehled o tom, co pro hubnutí děláte.

Simona: Snažila jsem se hubnout už dlouho, ale vždycky jsem narazila na jeden problém a tím byla chuť na sladké, prostě jsem si nedovedla představit den bez něčeho sladkého. Jenže jsem si fakt moc přála zhubnout, dařilo se mi i dodržovat ty zásady správné výživy a hýbání se, jen to sladké prostě pořád nic. Nakonec jsem si řekla, že se nebudu trápit a prostě si každý den dám kousek něčeho sladkého, ale že to bude vždy jen odměna za sport….čili že když si dám něco sladkého, že si zacvičím -to hlavně nebo půjdu běhat, na kolo nebo plavat. Čili že i když přijmu kalorie, tak se nic neděje, protože je hned zase spálím. Funguje to bezvadně, navíc samozřejmě mám i lepší postavu díky tomu cvičení a hlavně se netrápím nad tím, že jsem si dala čokoládku.

Blanka: Mě při hubnutí vždy dělalo problém to, že jsem měla pořád hlad. Teď to řeším tak, že se snažím jíst co nejvíce potravin, kde je vláknina. Ta totiž v žaludku nabobtná a člověk má pak pocit, že je zasycený. Přitom vláknina se z těla vyloučí, takže se tolik neukládá do tuků. Hodně vlákniny je například v ovoci a zelenině, ovesných vločkách, rýži, čočce, hrachu, sójovém masu a celozrnném pečivu.

Lejlina: Při hubnutí se musí jíst. To je zásada, kterou jsem slyšela už mockrát, a která vážně funguje. Jde o to, že se jí co dvě hodiny velmi malá porce. Nemám tak hlad a hlavně mám pocit, že můžu pořád něco jíst. Jde o to, že si tělo navykne na pravidelný příjem jídla, tudíž se oblbne, protože ví, že nemusí dělat tukové zásoby, protože má jídla dost. Já mám nastavený mobil, takže mi každé dvě hodiny pípne, protože kolikrát zapomenu na to, že mám jíst. Vážně to funguje, už jsem dost zhubla a nemám žádný jojo efekt.

Další díly seriálu Hubnoucí triky naleznete v rubrice Hubnutí

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video