Hubnoucí triky 7. | e15.cz

Hubnoucí triky 7.

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete poradit, jak zhubnout, co jíst, či nejíst, jaké stravovací návyky jsou nejlepší apod.? Poradí vám naši čtenáři.

Dieta…také vás to slovo straší na každém kroku? Také potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Hledáte dietu, která by vám pomohla, nebo nějaký tip či radu, jak zatočit s kily navíc? Toto téma probíráme na našich stránkách už dlouhou dobu a tak se nám tu sešlo už spoustu rad, které posíláte sami, vy-naši čtenáři.

Petra: S kolegyněma z práce chodíme každý den na meníčka, což pro mě byl dost problém, protože se snažím držet si váhu…ale polívka a k tomu porce jídla to bylo moc, ale zase dvakrát ďobnout do jídla a vrátit ho se mi nechtělo, jednak to stálo peníze a jednak když jsem snědla jen málo, brzy jsem měla hlad. Nakonec jsem přišla na výborný trik. Ráno se normálně najím, pak si dám na svačinu jogurt nebo ovoce a pak když jdeme na oběd,  nosím si sebou misky s víčkem a prostě tam šoupnu buď polívku, nebo polovinu hlavního jídla. Najím se teda tak akorát, na svačinu si pak dám nějaký ten salát no a večeři mám hotovou, buď si dám polívku s celozrnným pečivem nebo si ohřeju v mikrovlnce ten zbytek od oběda. Inspirovala jsem tím i mé kolegyně a teď všechny chodíme na obědy s mističkama, už jsme tím proslulé. ale funguje to skvěle, váhu si držím, nemám problémy s vařením a najím se vždycky tak akorát, že nemám ani hlad, ani nejsem přecpaná.

Maruška: Bez pohybu to u hubnutí nejde, když jen omezíte jídlo, nepomůže to tolik, jako když se u toho začnete hýbat. Můj problém byl v tom, že mě sport nebavil, ale hrozně moc mě nebavil. Jednou když jsem si u našich prohlížela fotky z mládí, viděla jsem, že na hodně z nich sedím na kole. Vzpomněla jsem si, že mě kolo hrozně moc bavilo, ale jak přišlo dospívání, tak jsem se na to vykašlala a později už jsem se k tomu nevrátila. Říkala jsem si, že tohle je ono, že se vrátím k tomu, co mě bavilo, jenže moc tras u nás na kolo není, tak jsem na to šla oklikou, začala jsem chodit na spinning. A jaký je výsledek? Jsem fanda do spinningu, těším se na každou hodinu a kila začala jít dolů. Radím tedy všem, kdo chtějí zhubnout, najděte si nějaký sport, který vás bude bavit, abyste u toho zůstali dlouho…zavzpomínejte třeba na mládí a vzpomeňte si, jaké sportovní aktivity vás bavily, určitě na něco přijdete.

Jarka: Ahoj, tak jen doufám, že jsem tu svou radu nevyčetla tady, protože mám výborný trik, akorát nevím, zda jsem si ho nepřečetla zrovna na Victorii, protože to bylo někde na internetu, ale sem chodím nejvíc. No, kdybyste ho už znali, tak se omlouvám, nicméně je to fakt dobrá rada, tak stojí zato to říct znovu. Při hubnutí pro mě byly nejhorší chutě -chutě na to všechno, co si nemůžu dopřát, nejvíc pak na sladkosti, hlavně čokolády, no a snad nejvíc na koláče, koblihy a buchty. Takže ten trik spočívá v tom, že si to dáte do pusy, rozžvýkáte to, ale nepolknete, ale vyplivnete. Já vím, zní to hloupě, navíc je  škoda to pak vyplivnout, ale ne pro ty, kdo bojují s chutí na sladké a přitom chtějí zhubnout. Asi se vám ve slinách nějaké ty kalorie přeci jen do těla dostanou, ale určitě jen malé množství. Můžete tak oklamat své chutě, dopřát jim po čem touží a tímto způsobem tak krotit svoji rozmlsanost.

Janka: Všude kam chodím si sebou nosím termosku s čajem, který si vařím každé ráno…je to buď zelený čaj s citronem neb různé druhy bylinkových či ovocných čajů. Pomáhá mi to při hubnutí, protože když mám hlad, zaženu ho tím čajem, ke kterému si dám třeba jen dietní sušenku nebo rýžový chlebíček a mám pocit plnosti břicha, protože mám něco teplého v žaludku.

Daník: Chcete vědět, jak přechytračit chuť na sladké? Dávejte si do jídla skořici nebo pravou vanilku. Mají stejnou vůni jako cukrovinky, ale žádné kalorie. Zamíchejte si to do jogurtů, tvarohů, do mléka, uvidíte, jak to bude krásně vonět.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video