Hubnoucí triky 8. | e15.cz

Hubnoucí triky 8.

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete poradit, jak zhubnout, co jíst, či nejíst, jaké stravovací návyky jsou nejlepší apod.? Poradí vám naši čtenáři.

Dieta…také vás to slovo straší na každém kroku? Také potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Hledáte dietu, která by vám pomohla, nebo nějaký tip či radu, jak zatočit s kily navíc? Toto téma probíráme na našich stránkách už dlouhou dobu a tak se nám tu sešlo už spoustu rad, které posíláte sami, vy-naši čtenáři.

Saša: Už jsem mnohokrát četla, že je dobré jednou za týden si dát jeden den odlehčený, čili jíst buď jen zeleninu, nebo jen ovoce či jeden druh potraviny, třeba rýži. Vyzkoušela jsem všechno a pak jsem zjistila, co mi nejvíc vyhovuje -a to je den ovocných šťáv. Znamená to, že jeden den v týdnu piju je ovocné šťávy, které si vyrobím v odšťavňovači. Velmi mi to vyhovuje, přes týden jím tak nějak normálně, ale na ten svůj odlehčený den se teď už vždycky moc těším, úplně cítím, jak to tělu dělá dobře, žaludek si odpočine, tělo se pročistí, mám mnohem lepší pleť, úplně září. Dělám to vždycky v neděli, nakoupím si jablíčka, někdy k tomu exotické ovoce, nebo i mražené maliny, nebo to kombinuju s mrkvovou šťávou, nebo se šťávou z červené řepy…..dají se vytvořit úžasně dobré šťávičky, takže si i moc pochutnám. Taky vím, že když přes týden udělám nějakou tu dietní chybu, že pak přijde konec týdne a já žaludku zase ulevím. Vždycky se těším na neděli, je to taková moje relaxace, udělám si vždycky i pleťovou masku se zbytků ovoce, které se neodšťavní, zapálím si aromalampu, jdu na procházku, prostě jsem si udělala z neděle opravdu relaxační den. Váhu si držím a nepřibírám, i když jak jsem psala přes týden někdy zhřeším, ale tím odlehčeným dnem se to vyrovná. Doporučuji.

Majka: Tak já se musím rozepsat trochu podrobněji, protože za ta léta marného boje s kilogramy navíc se mi konečně podařilo přijít na to, kde je problém….to je podle mě to nejdůležitější, zjistit, v čem je zakopaný pes, protože každý už zná takové ty základy zdravého jídelníčku a pohybu k tomu, ale hlavní problém je podle mě vždy v naší hlavě a psychice. Zjistila jsem, že prostě když vidím, že mám opticky plný talíř, tak že i když je tam třeba málo jídla, hlava vidí to množství a tak mi mozek vyšle signál, že mám jídla dost a připadám si najezená. Takže já to dělám takto - vezmu s třeba jablko a rozkrájím ho na kostičky, ale opravdu malé, takže když to dám na talíř, vypadá, že je toho hodně a pak si vezmu vidličku a každý kousek napichuju vidličkou a jím. Jím tedy mnohem déle než kdybych měla jablko v celku….tak si krájím každé ovoce a někdy si k tomu dám i lžící bílého jogurtu s trochou medu a do toho si to máčím, takže mám takový dresink, je to moc dobré. Navíc se přinutím i mnohem více žvýkat, četla jsem, že každé sousto se má rozžvýkat nejméně 30x než ho spolkneme, protože pak žaludek nemá tolik problémů s trávením. No a další věc, která mi v hubnutí moc pomohla, je diář -obyčejný klasický diář, do kterého si plánuju den hezky hodinu po hodně. Vždycky večer si naplánuju den následující a  to tak,  abych měla pořád co dělat a tudíž neměla čas myslet na to, co dobrého bych si dala k jídlu. Mám tak samozřejmě naplánované i přesně jídlo, kdy a co si dám a strašně mi to ulehčilo život. Taky jsem zjistila, že když si to přesně naplánuju, mám víc času, takže jsem si mohla přidat sportovní aktivity, na které jsem si předtím myslela, že nemám čas. Takže moje rada zní - je to trochu pracnější, ale vyhrajte si s přípravou jídla, nezapomeňte, že jíte hlavně očima a dej si i práci s tím, že si načasujete den, budete tak všechno stíhat v pohodě.

Mirka: Hned na začátek musím říct, že metoda, kterou vám napíšu, je opravdu jen pro osoby s těžkou nadváhou, není to nic, čím by se dala řešit obyčejná tloušťka. Tato metoda ale existuje, zatím jsem tu o ní nečetla, tak posílám příspěvek na toto téma - jde o bandáž žaludku. Je opravdu jen pro ty hodně tlusté, jako jsem já…asi si teď řeknete, měla jsi míň jíst a více se hýbat - ale já jsem asi překonala ten bod, kdy to touto cestou ještě šlo. Ani vám nenapíšu, kolik jsem vážila, ale dělá se to od BMI vyššího než 35. Měla jsem kvůli nadváze mnoho zdravotních obtíží a když to shrnu, už jsem nežila, pouze jsem přežívala. Měla jsem velkou touhu to změnit, tak jsem se rozhodla právě pro tento radikální řez a objednala jsem se na specializované pracoviště, kde s tímto zákrokem souhlasili. Funguje to tak, že takovou speciální manžetou zmenší obsah žaludku, takže pak můžete jíst jen minimální porce, protože se vám tam toho moc nevejde, čili zákonitě musíte hubnout. Dny a týdny po operaci byly krušné, ale člověk na toto vše zapomene, když na sobě vidí výsledky. Nyní mám už o 25 kilo míň a určitě vám je jasné, jakou mám radost. Rozhodně jsem ale tímto příspěvkem nechtěla říct - jezte na co máte chuť a pak si prostě dáte udělat bandáž, to tedy rozhodně ne, jen jsem chtěla říct, že i u těch opravdu obézních lidí je cesta z tohoto problému, i když je takto radikální. Prostě nikdy se nevzdávejte, vždycky je tu šance pro každého.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video