Hubnoucí triky 9. | e15.cz

Hubnoucí triky 9.

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete poradit, jak zhubnout, co jíst, či nejíst, jaké stravovací návyky jsou nejlepší apod.? Poradí vám naši čtenáři.

Dieta…také vás to slovo straší na každém kroku? Také potřebujete zhubnout, ale nedaří se vám to? Hledáte dietu, která by vám pomohla, nebo nějaký tip či radu, jak zatočit s kily navíc? Toto téma probíráme na našich stránkách už dlouhou dobu a tak se nám tu sešlo už spoustu rad, které posíláte sami, vy-naši čtenáři.

Alena: Mě při hubnutí moc pomohlo, když jsem si dala závazek, že každé sousto třicetkrát požvýkám, než ho spolknu. Má to několik významů, jednak máte pocit, že dlouho jíte a i když máte malou porci, tak vám to díky tomu připadá, že je toho hodně a taky mi to moc pomáhá při trávení, žaludek pak nemusí tolik trávit, protože jsem jídlo hodně rozmělnila už v ústech. No ale hlavně jde o to, že jsem četla, že máme v těle hormon cholezystokinin a ten až po dvaceti minutách od té doby, co jste začali jíst vyšle mozku signál, že už je tělo najezené a jídla už má dost. Proto se musí jíst dlouho a pomalu, jinak sníte víc jídla, než tělo potřebuje.

Petra: K Vánocům jsem si moc přála rotoped, protože vím, že hubnout bez sportu nejde, jenže já jsem dost tlustá, tak jsem se styděla chodit někam cvičit mezi lidi, takže rotoped, na kterém můžu jezdit doma, kde mě nikdo nevidí, bylo pro mě to nejlepší řešení. Jenže chodím ještě do školy, své peníze nemám a naši taky moc peněz nemají, takže sice věděli, že si ho moc přeju, ale rovnou mi říkali, že si ho nemůžou dovolit, že je moc drahý. Takže si dovedete představit, jaké bylo moje nadšení, když jsem ho letos pod stromečkem našla, byla jsem tak šťastná. Našim se povedlo koupit starší rotoped od jedné mamčiné kolegyně, takže není nový, ale funguje skvěle. Ještě na Štědrý den jsem na něj nasedla a začala sportovat. Teď jezdím 50 minut každý den kromě neděle, to si dávám volno. Vím, že pro naše to bylo těžké mi ho kvůli penězům koupit, takže kdyby viděli, že mi stojí v koutě a já na něm nejezdím, bylo by jim to líto, ale to není samozřejmě ten hlavní důvod, proč na něm jezdím - mě to začalo bavit. Je to pro mě takový relax, nasednu na něj, makám a na nic při tom nemyslím, že úplně se mi vyčistí hlava. Jezdím večer, pak si dám sprchu a ani už nemám hlad, takže sním jen třeba jablíčko a jdu brzy spát. Už jsem zhubla čtyři kila a to jezdím teprve chvíli. Zapnu si k tomu televizi, takže to hrozně rychle ubíhá. Až sundám ještě tak deset kilo, tak už se nebudu stydět tolik chodit mezi lidmi a plánuju si, že k tomu přidám ještě posilovnu. Nikdy jsem nevěřila, že mě začne sport tak bavit. Rotoped je pro mě takový můj velký koníček.

Markéta: Četla jsem, že při hubnutí je také důležité správné dýchání, což by mě předtím nikdy nenapadlo, že to taky může hrát nějakou roli. Je to prý tak, že se má dýchat do břicha a ne jen povrchně do hrudníku, protože jinak budou mít naše buňky málo vzduchu a místo tuků se budou spalovat hlavně uhlohydráty a tělo se bude zanášet usazeninami a tím pádem bude hromadit více vody, aby mohlo neutralizovat jedy. No, nevím, jestli na tom něco je a zda to opravdu pomáhá, ale já se to snažím hlídat, abych správně dýchala a třeba to nějaké výsledky přeci jen přinese.

Jarka: Já hned po ránu vypiju hrnek teplé  minerálky, což je spolehlivý prostředek, jak jít na záchod a pořádně se po ránu pročistit. Zlepšilo se mi tak zažívání a já už nemívám tak nafouklé břicho.

Další díly Hubnoucích triků naleznete v rubrice Hubnutí

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video