Hubnutí pro zdraví | e15.cz

Hubnutí pro zdraví

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čtyři měsíce redukovali svou váhu tři odhodlaní lidé v Institutu kompliment, který je zároveň novým garantem naší poradny Hubnutí. V rámci projektu Hubneme pro zdraví shodili dohromady třicet kilogramů. Podívejte se s námi, jak se jim to podařilo.

Petra vynechala alkohol a kila šla dolů


Hladovění, noční přejídání, sladké a hlavně maso v jakémkoli množství,“ vyjmenovávala studentka Petra (21 let) své hříchy před zahájením redukčního programu. Během něj však narazila na další „neřesti“, které musela překonat – a to naprosto vynechat alkohol a omezit solení.

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15


 „Alkohol do redukčního jídelníčku opravdu nepatří. I dvě skleničky vína týdně bránily Petře ve snížení váhy. Jakmile se alkoholu vzdala úplně, váha šla vzorově dolů,“ říká Gabriela Knosová, odborná terapeutka z brněnského Institutu kompliment.

Petře se podařilo snížit hmotnost o 8,5 kg na 76,5 kg, přes pas zeštíhlela o deset centimetrů. „Když mi během programu začaly padat kalhoty, byla jsem přinucena nosit sukně, kterým jsem se dřív vyhýbala obloukem,“ směje se studentka z Brna.

Marek se potýkal se stresem, přesto se zbavil třinácti kilogramů


Programátora Marka (31 let) do projektu Hubneme pro zdraví přihlásila přítelkyně Kateřina. „Rád bych se zas někdy posadil do kanoe na řece a neudělal z ní hned ponorku. Chci si zahrát volejbal, jezdit na kole. A hlavně chci zhubnout kvůli své budoucí rodině,“ mluvil o svých důvodech k redukci hmotnosti v říjnu, kdy vážil rovných 162 kg. 

Autor: Ženy - E15
  
Autor: Ženy - E15


Za čtyři měsíce se Markovi podařilo shodit 13,3 kg a přes břicho ztratil patnáct centimetrů. „Pan Marek by zhubnul i více, bohužel se u něj projevila citlivost váhy na stres. Přes víkend vždy shodil, ale během týdne váhu částečně nabral, přestože dodržoval zásady redukčního stravování,“ říká Gabriela Knosová. Podle ní stres může být u mnoha lidí příčinou, proč se jim nedaří dosáhnout vysněné váhy.

Ivana chce překonat začarovaný kruh jojo efektu


Ivana (46 let), která pracuje jako referentka nákupu v Brně, měla nadváhu deset let – od doby, kdy přestala kouřit. „Vyzkoušela jsem snad všechny diety, koktejly, prášky. Vždy se mi podařilo něco zhubnout, ale časem jsem zase přibrala,“ stěžovala si. Vždy se totiž vrátila ke starým návykům.

Autor: Ženy - E15
  
Autor: Ženy - E15


Proto se rozhodla změnit životní styl s pomocí Institutu kompliment. Doporučená strava mi maximálně vyhovuje, takže nebudu mít problém v tomto režimu pokračovat ani po skončení projektu,“  říká s úlevou Ivana. Díky svému odhodlání se zbavila z počátečních 95,5 kg téměř osmi kil a čtrnácti centimetrů přes boky. 
Autor: Ženy - E15
  
Autor: Ženy - E15


Pokud máte problémy s váhou můžete se poradit s odborníkem i na webu Ženy.cz. Od února převzala garanci nad Poradnou Hubnutí právě odborná terapeutka Gabriela Kossová, která v tuto chvíli již připravuje odpovědi na vaše dotazy a brzy je zveřejníme v poradně.

Zdroj: Institut kompliment
10. února 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video