Jak mohou květy léčit? | e15.cz

Jak mohou květy léčit?

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Věděli jste, že existuje 38 květů, z nichž lze správným zpracováním získat vonné esence, které pak našemu tělu pomohou k harmonii a psychickému i fyzickému zdraví?

Kde se květové esence vzaly

Už v minulém století doktor Edward Bach objevil, že v rostlinách se skrývají vibrace, které odpovídají vibracím lidské duše a jejím pocitům a emocím a že použití správných rostlin dokáže navodit ztracenou rovnováhu a klid.

Jeho zkoumání přírody následně přineslo objev 38 květových esencí, které dokážou dostat psychiku do rovnováhy a tím přispívají i k celkovému zdraví.

Květové esence (např. Bio-Bachovky) fungují na principu doplnění chybějícího, vyrovnání tlaků a nalezení rovnováhy a harmonie. Není ale v žádném případě na škodu vědět, která květina jak a v které oblasti pomůže: Řepík lékařský – přetvářka
Topol osika – strach
Buk lesní – kritika
Rožec – pochybovačnost
Slíva třešňová – nevládnutí se
Čekanka – manipulace
Bílá lesní réva – zasněnost
Hořec – neúspěch
Vřes – upovídanost
Oliva – únava
Červený kaštan – strach o druhé
Sporýš – přehnaná ambicióznost Základem správného efektu esencí je zamyšlení se sami nad sebou, nad našimi obavami, strachy, i nad tím, co nás v nejbližší době čeká. Obecně lze říct, že pomohou téměř s jakýmkoli problém, obavou nebo strachem, depresí, vyčerpáním nebo i s nízkou sebedůvěru a při problémech s koncentrací.

Postup výroby květových esencí

Esence jsou vyráběny z volně rostoucích planých květů, které se vždy sbírají v plném květu. Následně se nechá květ 3-4 hodiny vyluhovat na slunci ve skleněné nádobě s čirou vodou. Po té je třeby z nádoby květy vyjmout a přefiltrovanou tekutinu ještě konzervovat bio koňakem.

Květové esence je ale možné získat i jiným způsobem ve stejné kvalitě i z květů kvetoucích v brzkém jaru. Sebrané květy se ovšem musí v pramenité vodě zvolna povařit, a to přibližně 30 minut. Pak už je postup stejný jako v předchozím případě - po vychlazení se tekutina filtruje, a následně je opět konzervována bio koňakem.

V čem květové esence pomohou

Užívání esencí je jednoduché - kápneme je do nápoje a vypijeme. Obavu nemusí mít ani řidiči, protože minimální množství alkoholu ihned vyprchá, zvláště pak v teplém nápoji.

Vedle užití esencí můžete svoje obavy zvládnout i díky bio vůním, které rovněž pochází z květů. Například vůně odvahy vám dodá jistotu a sebedůvěru. Vůně souladu vás zase harmonizuje a dopřejete si díky ní vnitřní klid. Neměly by vám tedy chybět v kabelce hlavně při zátěžových situacích.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video