Jak se zamilovat do golfu

Myslíte si, že golf stále patří ke sportům pro horních deset tisíc? Omyl, už dávno tomu tak není. Přesto se hraje v krásném prostředí a nese v sobě určitou noblesu. Proč golf hrát, kolik vás to bude stát a které svalové partie při něm zapojíte jsme se zeptali trenéra Lukáše Lizánka.
Jak se zamilovat do golfu
26.8.2013 12:00 |

Komu je golf určen:

Dříve šlo o sport pro staré a bohaté, v dnešní době se golf jako sport začal více rozvíjet a je určen jak mládeži, tak všem ostatním věkovým skupinám.

Za jak dlouho se ho naučím hrát:

To je velmi individuální, záleží na čase, který tomu věnujete. U začátečníků je ideální hrát 2x týdně s trenérem a alespoň 1x týdně sám. Čím víc pak člověk trénuje, tím lépe mu to může jít. Zelená karta se dá udělat za 12 lekcí. Musíte se naučit patování, přihrávky, pískové překážky, střední i dlouhé rány, pravidla, pohyb po hřišti. Pokud bych měl vyzdvihnout, co je nejdůležitější, daleko víc než o odpaly jde o krátkou hru.

Kolik mě to bude stát:

800–1200 Kč stojí hodina s trenérem, zhruba 15 000 Kč bag s holemi, asi 2500 Kč golfové boty a pak je potřeba si pořídit golfové oblečení – tričko s límečkem (dámy mohou mít i tričko bez rukávů a pánové se stojáčkem), dlouhé kalhoty či kraťasy (určitě se golf nehraje v džínách nebo v teplácích), dále jsou potřeba rukavice plus drobné golfové vybavení jako míčky, týčka, ručník na utírání holí a další pomůcky.

Kolik času na golfu strávím:

Jakmile si uděláte zelenou kartu, pak je to asi půl hodiny na rozpatování a cvičné odpaly, potom podle velikosti hřiště – 9jamkové hřiště jdete asi 2 hodiny 20 minut, 18jamkové hřiště asi 4 hodiny 50 minut. A na závěr to chce ještě alespoň půl hodiny na relax, na 19. jamce
(restaurace).

Jaké svaly u toho zapojím:

Podle mého hlavně CORE – to znamená střed těla, dominantní je pohyb boků, a pak samozřejmě ještě nohy. (Chyby dělají zvláště amatéři, kteří se učí sami a zapojují hlavně paže, ramena – protože používají hrubou sílu, švih je kvůli tomu pak velice nekonzistentní.)

Od kolika let začít:

Dříve šlo o sport hlavně dospělých, dnes golf začínají hrát i děti, velmi talentované už od tří let, ale běžná praxe je tak od pěti let. Samozřejmě u dětí jde hlavně o akademii, ve které se děti golf učí formou hry v kolektivu dalších dětí a mají k dispozici zvláštní pomůcky, aby je to bavilo. *

Článek vyšel v časopise Dieta

Autor článku: Petra Lamschová (Dieta)
Zdroj: Dieta

Komentáře

Karolína | 8.9.2013 11:18

Troufám si z vlastní zkušenosti tvrdit, že zamilovat se do golfu je neskutečně jednoduché :D Tvrdím to proto, že mám za sebou teprve druhou lekci na Kaskádě a už nedokážu golf pustit z hlavy. Neustále si na internetu vyhledávám různé golfové slovníky, pravidla golfu, dokonce jsem si stáhla do počítače i simulátor golfu, ale to samozřejmě není ono, takže teď přemýšlím, že vystrnadím děcka z xboxu a stáhnu si nějaký golf tam :D Je to prostě jako závislost, možná je to tím, že jsem si přála hrát golf už dlouho, takže teď když jsem se k tomu konečně dostala, tak si to tak nějak užívám plnými doušky, ale myslím, že je to prostě tak, že golf vás vtrhne ani nevíte jak :)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění