Jak si zlepšit zrak | e15.cz

Jak si zlepšit zrak

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Říkali vám v dětství rodiče, že když budete jíst hodně mrkve, budete mít oči jako ostříž? A nepomohlo to? Pak zkuste cviky pro zlepšení zraku.

Předcházejte nošení dioptrických brýlí a špatnému zraku, a pokud už špatný zrak máte, zlepšete si ho uvedeným cvičením. Provádějte je pomalu, bez námahy, postačí úplně 5 minut denně, ovšem nezbytná je pravidelnost. Mezi jednotlivými cviky si vždy udělejte malou přestávku. Před vlastním cvičením promasírujte šíji i ramena, čímž se podstatně sníží napětí v této části těla, které mnohdy prostupuje také do očí.

Zleva doprava
Pohybujte očima doleva a doprava, kam až nejvíc to půjde. Proveďte vždy desetkrát na každou stranu.
Nahoru a dolů
Tento cvik je obměnou prvního cvičení. Tentokrát budete pohybovat očima směrem nahoru a dolů. Opakujte 10x na obě strany.
Úhlopříčka
A ještě jedna obměna – tentokrát pohybujte očima úhlopříčně. Opět opakujte 10x oběma směry.
Kruhy
Opisujte očima kruhy – nahoru, doleva, dolů a doprava, a pak změňte směr. Udělejte pět kruhů na každou stranu.
Písmena
Opisování písmen – opisujte do prostoru očima velká tiskací písmena A, H, K.
Zavřené oči
Nyní všechny cviky zopakujte, ale tentokrát se zavřenýma očima.
Zaostřování
Dejte si palec asi 30 centimetrů od očí a postavte se před nějaký předmět, který je od vás vzdálený přibližně půl metru. Pak zaostřete na prst a hned na daný předmět. Opakujte 10x.
Mističky
Řádně protřete dlaně o sebe a vzniklé tělesné teplo přeneste na oči tím, že z dlaní vytvoříte mističky, které přiložíte na unavené oči.
Mrkání
Nejprve zaměřte pohled na špičku nosu a zamrkejte. Po chvilce předpažte, vztyčte ukazováček a pohlédněte na jeho špičku. Za neustálého mrkání zaměřte pohled asi pět metrů před sebe, poté dál – až do nekonečna. Stále přitom mrkejte a postupně se vracejte do výchozí polohy.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video