Jak zpracovat meruňky? Udělejte z nich domácí likér nebo čatný... | e15.cz

Jak zpracovat meruňky? Udělejte z nich domácí likér nebo čatný...

ZDROJ: Ženy - E15

Kateřina Hradová, Abecedazahrady.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak zpracovat meruňky? Většinou připravujeme džemy, marmelády a kompoty, sušíme je. Zkuste i něco jiného: meruňkové čatný a meruňky naložené ve sladkokyselém nálevu, obojí podávané k masům pečeným a grilovaným. A pro chuť a dobrou náladu si můžete připravit domácí meruňkový likér.

Meruňky patří mezi nejzdravější ovoce, lidskému organizmu prospívají v mnoha směrech: například zpomalují jeho stárnutí, snižují hladinu cholesterolu, posilují imunitu.

Meruňky pro zdraví

Obsahují také velké množství beta-karotenu, který působí jako prevence nádorových chorob a obrana proti negativním vlivům volných radikálů (uvádí se, že tři meruňky denně pokryjí polovinu denní dávky provitaminu A u dospělého člověka).

Odbourávají tuky, příznivě ovlivňují stav pokožky, nehtů i vlasů. Protože mají nízký obsah kalorií, jejich konzumace se doporučuje při redukčních dietách. Posilují peristaltiku střev, zlepšují krevní obraz, mají omlazující efekt, zvyšují vitalitu, a co uvítáme snad všichni, působí antistresově i proti únavě.

Ať už meruňky zpracováváte jakýmkoli způsobem, rozhodně na ně nezapomeňte v letní sezoně. Ke grilovaným masům se hodí obzvlášť výborně

.

.

Autor: Kateřina Hradová, Abecedazahrady.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video