Jazzercise – tanec, posilování i zábava, co více si přát | e15.cz

Jazzercise – tanec, posilování i zábava, co více si přát

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Posledně jsme vám představili jednu z fitness novinek letošního roku a to Pilox. Dnes je na řadě další úspěšný cvičební hit, který by měl v letos rovněž zažít boom  v našich fitness centrech a studiích. Dovolte nám tedy, abychom vás seznámili s Jazzercise.

Jazzercise je považován za jeden z největších a nejkomplexnějších cvičebních programů na světě. O tom, že přívlastek „největší“, není zdaleka nadnesený, svědčí i následující čísla. Jazzercize předcvičuje 7500 instruktorů v 32 zemích světa, kteří týdně zvládnout více než 32 000 hodin. Už jenom proto si Jazzercise zaslouží náš bližší zájem.

Jak již název napovídá Jazzercise spojuje prvky jazzdance, aerobicku, kickboxu, pilatesu, jógy a posilování. Vznikají jednodušší či složitější choreografie, které se tančí na moderní hudbu známou z hitparád a MTV. I proto si Jazzercise našel tolik příznivců mezi mladými lidmi. Taneční hodina totiž ani tak nepřipomíná tvrdý trénink jako spíše odvázaný večírek, kde jde hlavně o zábavu. Nenechme se ale mýlit, o žádnou procházku růžovou zahradou se rozhodně nejedná. Lekce Jazzezrcise jsou mimo jiné zacíleny na spalování tuků. Lektoři slibují, že za jednu hodinovou lekci můžete spálit až 600 kalorií, což rozhodně není zanedbatelné číslo.

Autor: Ženy - E15Kořeny Jazzercise můžeme nalézt v roce 1969, kdy Judi Sheppard Missett vedla v Chicagu taneční hodiny v místním jazzovém studiu. Missett začala být znepokojená návštěvností svých hodin, a proto začala přemýšlet, jak své taneční hodiny vylepšit a ozvláštnit. Po rozhovoru se svými „žáky“ zjistila, že návštěvníkům lekce nevyhovují složité taneční sestavy, které Missett, coby profesionálka, šila na míru zkušeným tanečníkům. Došlo jí, že klienti od hodin očekávají něco jiného, a to zejména shodit nadváhu, zároveň si užít legraci a dostat se do formy. Takto se zrodila koncepce cvičení, která směřuje k naplnění daných požadavků a navíc je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Můžete si vybrat z několika typů lekcí Jazzercise. Jednak jsou k dispozici klasické lekce, které trvají jednu hodinu a jsou zaměřeny na rozcvičení a zahřátí, aerobní cvičení, taneční kreace a rovněž na silový trénink. Dále fitness centra nabízejí Jazzercise Lite, lekce určené převážně pro začátečníky, seniory a těhotné ženy. Jazzercise Body Sculping nabízí cvičení se závažími ve 40 až 50 minut trvajících lekcích.

Autor: Ženy - E15


V nabídce je rovněž Jazzersice Step, kruhový trénink Jazercise či Jazzercise Express, který je jakousi zkrácenou verzí klasické lekce. Fakt, že cvičení Jazzercise myslí skutečně na každého dokazují hodiny Junior Jazzersice, zaměřený na děti, či Jazzersice Team Dance, který je speciálně sestaven pro teenagery.

Dle dostupných informací se Jazzercise cvičí zatím bohužel pouze v Praze. Předpokládáme, že se však v průběhu letošního roku rozšíří do všech koutů České republiky a zažije i v našich luzích a hájích stejný úspěch jako ve světě.

Autor: Vendula Kochanová
23. ledna 2011

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video