Kava-kava na úzkost a stres | e15.cz

Kava-kava na úzkost a stres

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trpíte pocitem strachu, depresí, úzkostmi, neklidem, nemůžete v noci spát? Máme pro vás lék!

Kava, někdy také kava- kava, je keř, který roste na ostrovech v jižním Pacifiku. Název kava se vztahuje nejen na rostlinu, ale i na nápoj připravovaný z rozdrceného kořene s přidáním kokosového mléka nebo vody, který se scedí do kokosových skořápek.

Po tisíce let hraje kava roli při společenských příležitostech a náboženských rituálech ostrovanů v Pacifiku. Kava slouží podobně jako v jiných společenstvích alkohol. Dodává účastníkům pocit pohody a podporuje přátelské popovídání.

Rostlina má srdčité listy a kvete neplodnými květy, rozmnožuje se pouze dělením kořenů, které jsou tlusté, sukovité a mohou vážit až 10 kg. Dnes se kava v některých částech jižního Pacifiku pěstuje ve velkém měřítku pro léčivé vlastnosti svého kořene a vyváží se do obchodů se zdravou výživou po celém světě.

Kořeny kavy mají celou řadu léčivých účinků. V některých evropských zemích předpisují lékaři kavu celkem běžně k léčení úzkostných stavů, stresu, neklidu a nespavosti. Může prospět i lidem s lehčí a středně těžkou depresí, kteří často trpí úzkostnými stavy. Na rozdíl od léků běžně používaných při depresi, se zdá, že kava neotupuje smysly a není vůbec návyková.

Kava má schopnost tišit bolest při léčení svalových nebo jiných chronických bolestí v některé části těla. Působí svalovou relaxaci a pomáhá zmírňovat svalové křeče. U některých epileptiků kava dokáže předcházet záchvatům stejně účinně jako jiné předpisované protikřečové léky.Tento účinek může souviset s její význačnou schopností uvolňovat stres a úzkostné stavy, které mohou spouštět epileptický záchvat. Kava může být prospěšná i nemocným zotavujících se po mozkové příhodě, protože minimalizuje možnost trvalého poškození mozku, k němuž v těchto stavech může dojít.

Pokud jste se rozhodli kavu vyzkoušet, můžete ji koupit jako: tablety tekutinu tinkturu tobolky sušený kořen čaj

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video