Kruhový trénink na vlastní kůži: Fit za 30 minut | e15.cz

Kruhový trénink na vlastní kůži: Fit za 30 minut

Alexandra Paulovičová (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Určitě jste o něm již slyšely. Možná vás zaujal, ale ještě váháte, zda do toho jít. Už nemusíte! Zjistili jsme to za vás. Majitelka Expresky v pražském Karlíně Martina Vernerová nám o cvičení řekla vše, co by vás mohlo zajímat, a trenérka Klára Vajshaplová jen pro vás zacvičila.

Jednoduchá střídání

Systém kruhového cvičení je velice jednoduchý. Cvičí se na jednotlivých stanovištích rozložených do kruhu a na každém z nich strávíte pouhou půlminutku. Stanovišť je osm a za půlhodinku stihnete 4 kolečka.

„Při kruhovém tréninku se střídá cvičení silové na strojích s aerobním na běžeckých a stepových stanovištích a cvičí se v optimální tepové frekvenci pro spalování tuků. Kruhový trénink procvičí optimálně celé tělo, posiluje srdce a spaluje tuky,“ uvádí nás do problematiky základních principů kruhového tréninku Martina Vernerová.

Zumba i pilates

Na některých pobočkách si můžete cvičení dokonce ozvláštnit. Třeba zumbou či cvičením pilates. Jak pak trénink vypadá? „Zumba nahrazuje aerobní stanoviště a kombinuje tak cvičení na strojích s tancem. Pilates taktéž ideálně doplňuje kruhový trénink a koncentruje se při něm na střed těla a procvičení problémových partií – břicho, hýždě, boky,“ popisuje Martina Vernerová.

Začátečnice i pokročilé

Nebojte se přijít, i když nemáte žádné zkušenosti s posilovacími stroji. Vše vám ukáže instruktorka. Stroje jsou navíc navržené tak, aby byly maximálně bezpečné. „Cvičí se na pístových strojích, které umožňují postupnou zátěž, kterou si žena vytváří vlastní energií – intenzitou cvičení.

2. posilováníAutor: Ženy - E15

Netrénovaný organismus zákonitě nevyvine větší odpor pístu, než sám zvládne. Cvičení je obousměrné, takže i čas strávený ve fitness je velmi intenzivní,“ vysvětluje Martina Vernerová a dodává: „Nicméně kvalitní trénink umíme nastavením potřebné zátěže vytvořit i pro náročné sportovkyně.“ „Já na cvičení a hubnutí zkrátka nemám čas,“ slyšíme ze všech stran. Ale tuto výmluvu již můžete pustit z hlavy. Stačí se začít věnovat čistě ženskému tréninku, který trvá půlhodinku.

3. aerobní tréninkAutor: Ženy - E15

Na věku a váze nezáleží

Po půlročním provozu mohu potvrdit, že kruhový trénink je vhodný pro všechny věkové kategorie, ale největší úspěch zaznamenáváme u žen, které by se do běžného fitness asi nevypravily – zralé ženy, které si chtějí vylepšit kondici, zhubnout a cítit se dobře v ženské společnosti,“ popisuje klientelu Martina Vernerová.

Kruhový trénink na vlastní kůži Alexandra Paulovičová, 30 let (redaktorka časopisu Dieta): „Půlhodinka cvičení se mi zdála jako to pravé pro mě. Půlminutové intervaly mne nadchly svou dynamičností a rychlostí, jakou doba cvičení uběhne. Ale nemyslete si, žádná ulejvárna to není. Hned během prvního kola mi naskočily kapičky potu na čele, ale 4 kolečka jsem odcvičila s nadšením začátečníka. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a moje postava se pozvolna začíná formovat do vysněné podoby. Cvičení doporučuji nejen začátečníkům, ale i lidem zvyklým na různé pohybové aktivity. Expreska se pro ně může stát příjemným zpestřením života .“ Ilona Kavalová, 43 let (klientka Expresky Karlín, Praha): „ Kvůli zdravotním problémům se mi „podařilo“ přibrat až na 90 kg. Pak jsem se v práci z letáku dověděla o kruhovém tréninku a od února jsem na něj začala společně s kolegyní chodit. Ze začátku jsme chodily cvičit 5–6x týdně, teď chodíme 3x týdně.:Hubnutí bude hračkou

„Pokud chceme spalovat tuky a hubnout, musíme cvičit v jiné tepové frekvenci než třeba na spinningu. Důležitá je správná kombinace silového cvičení a aerobního pohybu v součinnosti s tepovou frekvencí pro spalování tuků, adekvátní věku a kondici cvičící ženy,“ vysvětluje majitelka pobočky.

4. závěrečný strečinkAutor: Ženy - E15

Zajímá vás, jestli byly zaznamenány i nějaké výrazné váhové úbytky? „Pokud hubnete, váhový úbytek by měl být postupný, 1–2 kg za měsíc. Tak máte zaručeno, že ztracená kila se již nevrátí. Naše klientky si pochvalují, že právě kruhový trénink jim pomohl obléci opět oblíbenou sukni nebo kalhoty. A pro ta zatvrzelá kila pořádáme ve spolupráci se společností STOB kurzy snižování nadváhy,“ pochvaluje si Martina Vernerová.

Autor: Alexandra Paulovičová (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video