Lázně v koupelně | e15.cz

Lázně v koupelně

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ponořte se do vany a nechte své tělo hýčkat účinky mořských nebo tradičních, a tak trochu zapomenutých, vřídelních solí. Přirozenou cestou odstraňují nečistoty, prokrvují pokožku a regenerují.

Vyzkoušejte balneoterapii s krystalky solí a blahodárnými minerály, které uvolní napětí a povzbudí látkovou výměnu.

NASOLTE SI

Pod proud vody vhoďte hrst soli, klidně kuchyňské kamenné. Když přihodíte Fleur de Sel, „královnu solí“, ručně sbírané „květy“ soli z portugalského pobřeží, uděláte směs ve vaně výjimečnou.

Tato sůl je ceněna pro vyvážený poměr minerálů, které ztrácíme a bez kterých se neobejdeme. Obsahuje například jod příznivý pro štítnou žlázu, brom, který zklidňuje napjaté nervy, či magnezium pro posílení imunity a hydrataci pokožky. Draslík a sodík vracejí mozek k soustředění a přemýšlení (Bio Koupelové soli, Lavera).

OVOŇTE SE

V koupelnovém SPA si dopřejte čas ke zlepšení nálady a odplavení stresu. Rozpusťte ve vodě krystaly solí obohacené o vonné olejíčky s esencemi z limetky, skořice a levandule a s orientálním balzámovým nádechem (Mořská koupelová sůl, Tetesept). O hydrataci vaší pokožky se postarají krystalky soli napuštěné esenciálními oleji z mandlí a meruňky.

A když pak vystoupíte z vany, bude vaše kůže vláčná a provoněná (Verbena, L´Occitane). Ve vodní lázni odpočívejte nanejvýš dvacet minut při teplotě do 38 stupňů Celsia. Delší polehávání a vyšší teplota vody nebude vašemu zdraví užitečná. Koupací ceremoniál zakončete zábalem ve vyhřáté osušce a odpočinkem na lůžku.

PONOŘTE SE DO BAREV

Zabarvené soli promění vaši vanu v azurové moře nebo ve žluté pole. Použijte barvy, které budou působit na vaše tělo a duši. Podle barevné terapie působí na sedm energetických center těla, které se nazývají čakry.

Zelená vám přinese vyrovnanost, červená vám dodá novou energii, modrá a indigová modř uklidňují, žlutá a oranžová se postarají o dobrou náladu. *

Slaný brousek

Krystalky mořské soli v kombinaci s oleji, třeba jojobovým, využijte k obroušení zhrublé kůže nebo k důkladnému prokrvení pokožky. Promasírujte tělo a pak opláchněte. Na prokrvené pokožce vydatněji zabírají krémy určené pro boj s celulitidou s mořskou řasou, L-carnitinem a D-panthenolem, které pomáhají odbourat usazování tuku a zlepšují odtok lymfy (Manufaktura).

K vyhlazení strií vmasírujte po koupeli do pokožky olej ze santalového dřeva, který se rychle vstřebá a brání usazování tuků. Výtažek z růžového pepře podporuje mikrocirkulaci a uvolňuje tok lymfy v podkoží (Matis Spa).

Článek vyšel v časopise Dieta

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery