Léčba pomocí kamenů - litoterapie | e15.cz

Léčba pomocí kamenů - litoterapie

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Které z nás žen by se nelíbil drahokam zasazený ve šperku? Zvláště tehdy, když nejenom zdobí, ale má i léčivé účinky.

Takové kameny však musí být přírodní, ne uměle vyrobené a hlavně nesmí mít žádné vady jako jsou prasklinky, nečistoty nebo bublinky. Při výběru vhodných kamenů by se měl člověk řídit především vlastní intuicí, vzít si jednotlivé kameny do rukou, promnout je a nechat působit svůj cit.

Léčba pomocí kamenů má i svůj odborný název- litoterapie. Rozhodně ale není náhražkou klasické medicíny. Energetické vyzařování z kamenů v nás probouzí vlastní schopnost léčení, čímž můžeme sami přispět k přirozenému uzdravení tělesných a duševní problémů.


Ametyst: Klidní hněv, napomáhá uvolnění a meditaci. Omezuje účinky radioaktivního ozáření.

Akvamarín: Je to kámen věčného mládí a naděje. Pozitivně působí na horní cesty dýchací, astma, snižuje bolesti zubů a dásní a uvolňuje natažené svaly. Pomáhá zklidňovat hysterické sklony a dodává mysli rovnováhu.

Ametrín: Je to kámen duchovní čistoty a vnitřního klidu. Pomáhá při celkové regeneraci a očistě.

Achát: Navrací do našeho života rovnováhu a chrání nás před nežádoucími okolními vlivy. Zlepšuje naše sebevědomí a sebeúctu. Přitahuje úspěch a dobré přátele.

Citrín: Dodává energii, podporuje imunitu a je doporučován lidem s poruchami ledvin a jater.

Český granát: Mohou si ho pořídit ti, kdo mají problémy s močovými cestami nebo krevním oběhem, posiluje totiž činnost ledvin a jater.

Diamant: Nevěste hlavu, pokud výše jeho ceny je pro vaši peněženku nedostupná. Diamant totiž nepřináší příliš štěstí. Říká se o něm, že jeho majitele dovede nejdříve k úspěchu, ale ten je vždy pronásledován rychlým pádem, neúspěchem a životním neštěstím.

Chalcedon: Pomáhá překonávat zábrany v ústní projevu, zlepšuje naše mluvené slovo a podporuje výřečnost. Používá se při stavech nespokojenosti a zádumčivosti.

Jantar: Celkově podporuje organismus a navozuje rovnováhu hormonálního a trávicího systému. Má kladný vliv na deprese, bolest, záněty kloubů a alergie. Jantar dodává energii, kterou získal ze slunečního záření.

Jaspis: Tento kámen vyzařuje neustálou ochrannou energii. Posiluje trpělivost, skromnost a nezištnost. Vlastnit by jej měly ženy s poruchami vaječníků a vejcovodů, pomáhá také překonávat nevolnosti spojené s těhotenstvím. Posiluje ledviny a močový měchýř.

Křišťál: Je symbolem duše a léčivé energie. Harmonizuje, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády průtoku energie. Je to meditativní kámen.

Malachit: Pomáhá při rekonvalescenci, zmírnění bolestí, podporuje žaludek a srdce, posiluje oči, mírní menstruační bolesti.

Olivín: Olivín má uklidňující a tišící vliv, podporuje naše mentální schopnosti, navozuje rovnováhu těla a duše a podporuje naši psychiku. Podporuje zažívání, pomáhá při zácpě, dně, revmatismu a cévních onemocnění.

Perly: Perla dobro oplácí dobrem a zlo zlem. Umožní nám rozvíjet naše duchovno a dosáhnout vnitřní svobodu. Známý je vliv perel na záněty dýchacích cest a tuberkulózu.

Rubín: Je vhodný při rekonvalescenci, protože přináší energii, odbourává stres a špatnou náladu, léčí neurózy.

Růženín: Růženín probouzí něžnost a lásku. Pomáhá nesmělým lidem, oživuje naši fantazii a podporuje duševní tvořivost. Má kladný vliv při stavech úzkosti a neurózách.

Safír: Tento kámen přináší vnitřní klid a moudrost. Snižuje krevní tlak, čistí krev a tlumí bolest. Safír je pravý opak diamantu, ten, kdo jej nosí, bývá veselý, šťastný a hlavně zdravý člověk. Zklidňuje mysl a navozuje klidný a příjemný spánek.

Smaragd: Smaragd je symbolem lásky, pokory, intelektu a soucitu. Tlumí bolesti hlavy, migrény, posiluje srdce, uklidňuje, dodává sílu a rozvahu.

Turmalín: Zvyšuje imunitu, podporuje činnost srdce, chrání před negativními vlivy okolí, přináší klid a vyrovnanost.

Tygří oko: Podporuje soustředění, povzbuzuje v nás pocit bezpečí, zvyšuje sebevědomí, mírní žárlivost, posiluje oči a celkově podporuje zdraví.

Tyrkys: Tyrkys by měl změnit své zabarvení, pokud ten, kdo jej nosí, náhle vážně onemocní.Tyrkys zabraňuje zhoršování zraku a hlavně co do vzhledu patří mezi nejkrásnější drahé kameny vůbec.
výběr kamenů se řídí také postavením jednotlivých planet a datem narození:

Kameny a znamení
Kozorohachát, jaspis
Vodnářopál, akvamarín, tyrkys
Rybymodrý safír, ametyst
Skopecgranát, ametyst, jaspis
Býkachát, safír, malachit
Blížencitygří oko, chalcedon
Rakjaspis, korál
Levtopas, křišťál
Pannajantar, safír, tygří oko
Váhyperly, turmalín
Štírachát, granát, jaspis, rubín
Střelecachát, ametyst
Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video