Ledničky pro skladování ovoce a zeleniny | e15.cz

Ledničky pro skladování ovoce a zeleniny

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Aby ovoce a zelenina zůstaly co nejdéle čerstvé, je nutné je správně skladovat. Moderní ledničky se speciálními úložnými boxy dokáží prodloužit jejich čerstvost i o několik dní. Mnohé jsou totiž vybaveny speciální atmosférou, která reguluje vlhkost pro udržení čerstvosti.

Pokud je to možné, v ledničce byste měli mít takový řád, aby jednotlivé druhy potravin byly od sebe odděleny, nebo alespoň skladovány jednotlivě po patrech. Podobně to dělají i v restauracích, a to z důvodu různého vlivu jednotlivých potravin na své okolí. Především zelenina a ovoce tím trpí nejvíce

Proto je ideální, pokud jsou vaše

vybaveny speciálními boxy, šuplíky, či jinými uzavíratelnými přihrádkami pro jejich oddělené skladování.

Ledničky se speciálními boxy

Ideální jsou ty ledničky, které jsou přímo vybaveny takzvanými bio boxy, fresh boxy a dalšími systémy. Každý z výrobců je nazývá jinak, podle svého systému. Podobné systémy pro dokonalé uchování lahvového vína využívají rovněž chladicí vitríny a vinotéky.

Zelenina i ovoce jsou choulostivé a při nesprávném skladování se rychle kazí, začínají zahnívat a plesnivět. Počáteční stádia těchto procesů pouhým okem bohužel nerozpoznáte. Můžete být ale kolikrát velice překvapeni, jak rychle se vám drahocenný zdroj vitamínů a dalších prvků zkazil. Na vině může právě být nevhodné skladování.

Systémy na ideální skladování mají i nejčastěji používané kombinované ledničky. Bývají pro skladování ovoce a zeleniny vybaveny spodními boxy nebo šuplíky. Pro co nejvhodnější skladování vybírejte ty ledničky, které mají i speciální regulovanou atmosféru. Podobnými systémy jsou vybaveny jak ledničky s mrazákem, tak i známé americké ledničky.

Ledničky s regulovanou atmosférou pro skladování ovoce a zeleniny naleznete v internetovém obchodě expert.cz s 50 odběrnými místy po celé ČR. Slevy, doprodeje a další výhody můžete využívat každý den.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video