Lymfodrenáž - pomocník při zdravotních i kosmetických potížích | e15.cz

Lymfodrenáž - pomocník při zdravotních i kosmetických potížích

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lymfatické masáže jsou jedním ze způsobů, jak znovu zprůchodnit lymfatické cévy, popohnat nahromaděnou mízu a zintenzívnit samočisticí a filtrační schopnost organismu. Lymfodrenáže mohou být prováděny, jak manuálně, tak přístrojem.


Správně fungující lymfatický systém je nedílnou součástí zdravého organismu. Zjednodušeně řečeno, čistí nás od odpadních toxických látek, je tedy jedním z pilířů imunity. Jeho nedostatečné fungování může mít za následek řadu neduhů, jak zdravotních, např. oteklé nohy, tak i kosmetických – celulitida. Jednou z nejúčinnějších metod, jak lymfu v cévách pořádně rozproudit je lymfodrenáž, která nám dopomůže ke zdravějšímu, ale i krásnějšími tělu.

Něco málo z fyziologie


Jak bylo zmíněno výše, lymfatický systém je vlastně něco, jako čistička organismu. Tvoří jej lymfatické cévy a uzliny. Celou soustavou protéká míza – lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Za běžných okolností protéká lymfatickým systémem až čtyři litry tekutiny denně.

Obsahují vodu, soli, bílkoviny, tuky, odumřelé buňky či bakterie, tedy látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. Pokud dojde k narušení lymfatického systému, ať už vinou infekce, operace, úrazu či nemoci, lymfa má pak ztíženou možnost průtoku a může dojít k jejímu hromadění v podkoží. Což s sebou nese řadu nejrůznějších komplikací.

Autor: Ženy - E15
Ruční masážManuální lymfatická masáž musí být vždy prováděna odborně vyškoleným pracovníkem ideálně na suché pokožce. Ruční lymfatická masáž je vhodná pro nejrůznější části těla, nejčastěji se provádí na dolních a horních končetinách, zádech či obličeji. Celkové trvání kompletní ruční masáže celého těla trvá přibližně 60 minut. Ceny se samozřejmě pohybují různě, podle typu navštíveného zařízení, počítejte však se sumou kolem 400 Kč. 


Masáž pomocí přístrojePřístrojová lymfodrenáž je prováděna na principu komprese, kdy tělem prochází postupující tlaková vlna. U tohoto typu lymfatické masáže jsou jednotlivé, ošetřované části těla navlečeny do speciálních rukávců, v nichž vzniká určitý tlak. Tlak je způsoben naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků vzduchem, který je zde přiváděn důmyslným hadicovým systémem. Tlak zde není konstantní, ale probíhá v předem naprogramovaných intervalech. Pulzující návleky dokáží účinně nahradit nefungující svalovou pumpu. Přístrojová lymfatická masáž je cenově poměrně výhodnější, než ručně prováděná. Cena za šedesáti minutovou kúru se pohybuje okolo 300 Kč.

Jak již bylo avizováno lymfatické masáže napomáhají při celé řadě obtíží. Jedná se v první řadě o zdravotní komplikace, jako jsou například křečové žíly, otoky či syndrom těžkých nohou. Pomáhá také při detoxikaci organismu, migrénách a zvyšuje imunitu. V současnosti se lymfodrenáže stále více využívá pro kosmetické a estetické účely. Lymfatická masáž může být dobrým pomocníkem v boji proti nepříjemné pomerančové kůži. Zvyšuje elasticitu pleti a díky působeni střídavého tlaku při pravidelných kúrách snižuje objem stehen, boků, či pasu.

Autor: Vendula Kochanová
12. srpna 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video