Menopauza za deset minut | e15.cz

Menopauza za deset minut

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mnoho českých žen je v souvislosti s menopauzou znepokojeno akutními fyzickými příznaky, jako jsou například návaly horka a nespavost. Zatímco o těchto symptomech menopauzy ženy často vědí, již méně si jich uvědomuje příznaky, které mají vliv například na zdraví srdce.

Mnoho žen o menopauzálních komplikacích nerado mluví, a to nejen se svými blízkými, ale také s odborníky. Nyní mají skvělou příležitost dozvědět se o tomto citlivém tématu více. Stačí bez obav a studu využít služeb bezplatné Informační linky 800 175 324 nebo navštívit novou „naučnou stezku“ na www.meno-pauza.cz, díky které se během 10 minut dozví základní informace o menopauze.

„České ženy se v souvislosti s menopauzou nejvíce obávají akutních fyzických a psychických symptomů, jako jsou např. změny nálady, na dlouhodobá rizika ale zapomínají. Akutní fyzické problémy se na prvním místě umístily i ve Velké Británii, Francii a Polsku, kde průzkum na toto téma také proběhl,“ uvedla Mgr. Markéta Kořenská z TNS AISA, která tento průzkum na konci roku 2008 uskutečnila. Menopauza mimo jiné ovlivňuje zdraví srdce a vznik osteoporózy. Průzkum bohužel ukázal, že ženy na tyto dlouhodobé „neviditelné“ příznaky, které v období menopauzy rostou a mohou být z dlouhodobého hlediska příčinou zdravotních problémů, zapomínají. Jen 22 % z více než 300 menopauzálních žen uvedlo, že se obává nemocí srdce, na která umírá 16x více žen než na obávanější rakovinu prsu,# pouze 11 % si pak uvědomuje možné zdravotní komplikace související se zvýšenou hladinou cholesterolu. Dlouhodobě zvýšená hladina cholesterolu může vést k tomu, že se cholesterol ukládá v cévních stěnách, zužuje průtok krve a zatěžuje srdečně-cévní systém.

„Mnoho žen neví, že by se mělo s ohledem na blížící se menopauzu začít aktivně připravovat již přibližně od svých 40. narozenin. Pokud tuto informaci mají, často si nejsou jisté, jak životní styl správně upravit a co v něm přesně změnit,“ říká Margareta Iliopulosová, DiS., nutriční terapeutka z bezplatné Informační linky 800 175 324.“Právě jim pomáhají nové webové stránky www.meno-pauza.cz, na nichž ženy najdou speciální „naučnou stezku“, která jim v 7 krocích během 10 minut poskytne nejdůležitější informace o menopauze“, dodává.

„Obecně lze doporučit, aby ženy v předmenopauzálním a menopauzálním věku hlavně dodržovaly pitný režim, konzumovaly dostatečné množství vlákniny a kvalitních bílkovin  a rozhodně omezily přísun živočišných tuků ve prospěch rostlinných. V tomto věku řeší vedle problémů s nadváhou mnoho žen také vyšší hladinu cholesterolu,“ radí Margareta Iliopulosová, DiS.

www.meno-pauza.cz


Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video