Metoda One Brain | e15.cz

Metoda One Brain

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jste napjatí, plní negativních emocí a vaše dny provází stres? Pak nejenom pro vás je tu metoda One Brain, která může zjistit příčinu těchto problému a pomoci vám je vyřešit.

V 60. letech minulého století vyvinul Američan Dr. Goodheart metodu jednoduchého způsobu komunikace s mozkem- kineziologii.V jejím rámci se postupně vyvinuly nové systémy a jedním z nich byla právě metoda One Brain (Jednotný mozek), jehož autory jsou Gordon Stokes, Daniel Whiteside a Candace Callaway.

Lidské tělo má v sobě ukrytý mechanismus, který zaznamenává všechny prožité situace a pokud některou z nich vyhodnotí jako nebezpečnou, tak bez závislosti na našem vědomí ji uloží do paměti a tím vzniká stresový blok. Stres je tak psychickou záležitostí, která může ovlivnit celý náš život. V levé mozkové hemisféře máme tzv. společnou integrální plochu, která zaznamenává nové informace a porovnává je s informacemi již uloženými. Tyto informace jsou pak vyhodnoceny buď jako bezpečné nebo jako nebezpečné, což je vlastně takový obranný mechanismus, který nám příroda dala do vínku. Pokud je určitý okamžik vyhodnocen jako nebezpečný, jsou do paměti uloženy informace spjaté s tímto prožitkem, například poloha svalů, vůně, dotyk a podobně. To vše se děje proto, abychom příště mohli nebezpečnou situaci včas rozpoznat.

Tento obranný systém nám v dávných dobách umožňoval přežít, dnes však často stojí za psychosomatickými problémy. Jestliže tělo obdrží novou informaci a zjistí, že je podobná některé nebezpečné z minulosti, spustí obranný mechanizmus, nám se sevře žaludek, hůře dýcháme, máme zablokované svaly, bolesti na prsou a podobně, zkrátka prožíváme stejné emoce jako předtím a je jedno, zda-li se nám nepříjemný okamžik stal nedávno, v mládí, dospívání, při porodu nebo třeba v prenatálním věku. Metoda One Brain pomáhá najít skutečnou příčinu problémů a odstraňuje emoční bloky.

Metoda one brain pomáhá v těchto  případech:
- stres
- fobie, strach a deprese
- vnitřní zábrany
- lehká mozková dysfunkce
- poruchy učení
- uklidňuje a zklidňuje
- poúrazové bolesti
- psychosomatické problémy
- různé druhy závislostí
- zlepšuje imunitní systém
- upravuje ekzémy a alergické reakce

Jak metoda vypadá v praxi


Kineziolog provádí svalový test, který spočívá v tom, že pokládá otázky, na které se odpovídá ano-ne. Pokud mozek dostane pozitivní emoce, sval je pevný, při negativních slábne. Kineziolog tak může odkrýt dávné stresové prožitky a odhalit tím příčinu obtíží. Klient si tak uvědomí, ve které době problém vzniknul a pochopit tak příčinu svých problémů. Kineziolog pak lehkými pohyby uvolní svaly a obnoví nebo zlepší průtok energie orgány. V okamžiku odstranění stresu může tělo zapojit  samouzdravující proces.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video