Minerálkou proti stresu | e15.cz

Minerálkou proti stresu

ZDROJ: Ženy - E15

časopis Dieta

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přepadá vás občas v kolotoči každodenních povinností neodbytný pocit, že vám stres přerůstá přes hlavu? Možná vás překvapí, že jeden z klíčů k duševní vyrovnanosti spočívá i v dodržování pitného režimu. Pomoci vám mohou například minerální vody, které obsahují cenný hořčík.

Ten se podílí na více než 300 enzymatických reakcích v těle, je vydatným pomocníkem při obraně proti stresu, pomáhá nám předcházet únavě a podporovat soustředění.

Při duševním vypětí se spotřebovává zhruba 20x rychleji, takže byste si ve stresujícím období měli dopřát dostatečné množství nápojů a potravin nabitých hořčíkem. Jednou z možností mohou být i minerální vody, které jsou nejčistším přírodním zdrojem minerálů, nebo potraviny bohaté na hořčík, jako jsou třeba luštěniny, čerstvá listová zelenina, mořské ryby, ořechy či banány. Základem pitného režimu by měla být čistá voda. Střídat bychom měli jak vody minerální, tak pramenité.

Kolik a jaký druh minerální vody bychom měli vypít, závisí na různých okolnostech i na nás samotných. Nízko­ a středně mineralizované vody jsou vhodné pro denní pitný režim. V určitých situacích jsou však namístě i vysokomineralizované vody, aby pomohly pokrýt potřebnou dávku minerálních látek. Pokud přece jen zatoužíte po změně, namístě jsou i 100% džusy ředěné vodou v poměru alespoň 1 : 2 nebo ještě více.

Autor: časopis Dieta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video