MUFA dieta | e15.cz

MUFA dieta

Jana Šimoňáková (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tentokrát vám představíme dietní program, díky kterému můžete vylepšit svůj jídelníček a zeštíhlit svoje bříško. A co na to říká naše odbornice na výživu?

Někdy nebojujeme jen s velkou nadváhou, ale často nás také trápí neustálý pocit nafouklého břicha a tuk uložený právě kolem pasu. Snažíme se hubnout, držíme diety, v lepším případě dokonce i cvičíme, ale ani tak se tato problémová partie nemění. Jak je to možné? Největší podíl na našem neúspěchu má nejspíše strava.

Proto vyzkoušejte MUFA dietu, tedy stravovací plán bohatý na mononenasycené mastné kyseliny aneb ty „dobré“ rostlinné tuky. Tyto „dobré“ tuky ještě navíc kromě snadnějšího hubnutí zlepšují zdraví srdce a chrání proti chronickým a civilizačním onemocněním.

Autor: Ženy - E15

6 hlavních benefitů MUFA diety

* snižuje riziko onemocnění rakovinou prsu: nedávná studie prováděná ve Švédsku zjistila, že ženy, jejichž strava je bohatší na mononenasycené tuky, jsou méně ohroženy rakovinou prsu

* snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a mrtvice

* snižuje cholesterol

* dochází k úbytku hmotnosti: výzkumy prokázaly, že přechodem ze špatných tuků na ty dobré dokážeme snadněji shodit přebytečná kila

* zlepšuje průběh revmatoidní artritidy

* redukuje břišní (viscerální) tuk

32 dní diety

Tato metoda není ani tak dietou jako spíše stravovacím plánem, který navádí a učí „dietáře“ lépe a pravidelněji jíst, nehladovět a přitom ztratit pár kil. Dieta je přímo inspirována středomořskou stravou, protože ta je tím nejlepším receptem pro zdravé srdce a štíhlé tělo. Plán může být navíc upravován a přizpůsoben osobám s různými alergiemi, vegetariánům nebo i jiným speciálním případům. Na začátku čekejte ostrý čtyřdenní start a poté 28 dní udržování.

Rychle ku zdraví

Jak nejlépe nastartovat a připravit tělo na velkou změnu? Moc se s ním nemazlit, to je motto MUFA diety.
Tento plán je charakteristický svým čtyřdenním startem, ve kterém jde o to co nejrychleji redukovat nafouklé bříško a uklidnit rozbouřený žaludek. Skokový start byl vytvořen pro konkrétní účely - a to snížení množství zadržované vody v těle, odstranění toxinů z těla a uvolnění zadržovaných plynů, které se do našeho těla dostávají zažívacím traktem. Díky tomu můžete být hned až o 3 kila lehčí. Stačí jen se vyvarovat určitých potravin a pít speciální nápoj.

Zakázané potraviny

Určitě se tyto dny vyhýbejte soli a příliš soleným jídlům a stejně tak omezte slazení. Kvašení cukru v žaludku totiž způsobuje uvolňování plynů, které jsou odpovědné za nadýmání. Ani syrové jídlo není to pravé, a proto namísto syrové zeleniny jezte tu vařenou a dopřávejte si jen malé porce nesladkého ovoce. Nejezte nadýmavé potraviny, jako jsou luštěniny, květák, brokolice, růžičková kapusta, zelí, cibule a citrusové plody. Z jídelníčku úplně vyřaďte těžká a hlavně smažená jídla a méně si pochutnávejte na těch pikantních. Rozhodně se vyhýbejte jídlům i nápojům s umělými sladidly, hlavně těm, které obsahují xylitol a maltitol. Co se týče nápojů, vynechte veškeré sycené nápoje a k tomu ještě alkohol, kávu, horkou čokoládu, černý čaj a kyselé ovocné džusy. V neposlední řadě také nežvýkejte.

Zázračný nápoj

Již víte, že dodržování správného pitného režimu je prvním krokem k úspěšnému zhubnutí a ke zdravému životnímu stylu. Hydratované tělo pak nemá potřebu vodu zbytečně zadržovat. Základem je denně vypít asi 8 sklenic vody. Při této dietě to není jen tak ledajaká voda, ale nápoj, který pomůže našemu tělu zbavit se nadýmání. Sassy Water aneb nápoj na ploché bříško obsahuje pouze ty ingredience, které zklidňují žaludek, vyplavují toxiny a zbavují je přebytečných plynů.

MUFA strava

Následujících 28 dní vás už prakticky jen připravuje na nový a zdravější způsob stravování, který doporučujeme udržovat i po uplynutí této doby. Kombinujte níže uvedené potraviny s běžným redukčním jídelníčkem (inspirovat se vždy můžete v Dietě), jehož kalorická hodnota by neměla překročit 1600 kcal za den. Jezte 5x denně, a to v rozmezí zhruba 3-4 hodin.

Co tedy nesmí ve vašem jídelníčku chybět:

Avokádo: Můžete jej připravit jako hlavní jídlo, ale také ho servírovat se salátem nebo v sendviči. Aktivně bojuje proti vysokému cholesterolu.

Oleje: A to hlavně olivový olej, k tomu můžete vyzkoušet také arašídový olej, sezamový či lněný olej a další.

Oříšky a semínka: Jeden z nejlepších zdrojů „dobrých“ tuků. Patří sem makadamové oříšky, mandle, para ořechy, kešú, arašídy, slunečnicová a dýňová semínka, lískové a piniové oříšky, pekanové ořechy, pistácie a mnoho dalších.

Olivy: Lepší na ploché bříško jsou ty zelené, ale černým se rozhodně nemusíte vyhýbat. Nejvhodnější jsou jako svačina nebo v salátech, těstovinách či na domácí pizze.

Tmavá (hořká) čokoláda: I ta zabírá na tuk, který je uložen v břiše. Je totiž nejen bohatá na dobré tuky, ale také bojuje proti toxinům. Vždy ji ale jezte s mírou a vybírejte kvalitní.

Se cvičením rychleji

Chcete mít bříško ploché jako přistávací dráhu rychleji? Pak se rozhodně nevyhýbejte cvičení, a to hlavně cvikům, které jsou na břicho a břišní svaly zaměřené. Takovým posilováním se nejen zbavíte přebytečného tuku, ale také skvěle vytvarujete postavu. Série několika cviků, i takové jsme vám v Dietě představili, opakujte 3-5x týdně a brzy se budete moci těšit z výsledků.

Autor: Jana Šimoňáková (Dieta)

0:normal690:true:true
KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor: Jana Šimoňáková (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video