Mumio – přírodní lék prověřený staletími | e15.cz

Mumio – přírodní lék prověřený staletími

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nadcházející zimní období je plné nástrah pro naše zdraví. Kromě zdravého jídelníčku vám může pomoci i přírodní „zázrak“ zvaný Mumio. Vždyť i v překladu mumio doslova znamená "chránící tělo před nemocemi", "tělo uchovávající".

Mumio je velmi vzácná černá hmota, nazývaná též „slzy hor“. Od pradávna je známo pro své léčebné schopnosti. O jeho zázračných účincích psal již filosof Avicena v 11. století našeho letopočtu. Mumio pochází z vysokých hor Tianšanu, Altaje a Kavkazu, jeho naleziště jsou většinou v jeskyních, ve výšce od dvou do tří tisíc metrů.

Mumio se svou konzistencí podobá asfaltu. Je výborně rozpustný ve vodě, ale rozpouští se i tělesným teplem. Jeho typický vůně (spíše zápach) a chuť je nezaměnitelná. Přesto, že je tato látka využívána k léčbě od pradávna, ani v dnešní době přesně nevíme, jak vznikla. Existuje několik teorií o jeho vzniku. Někteří vědci se domnívají, že se jedná o produkt mikroorganismů, jiní usuzují, že je to rozložený vosk a med divokých včel, spekuluje se rovněž o tom, že by za původem Mumia mohly stát fermentované výkaly hlodavců, kteří na horských lukách spásají léčivé byliny. Ať už je původ Mumia jakýkoli, pro nás podstatné, jsou jeho léčebné účinky.

Autor: Ženy - E15


Mumio vyniká celou řadou cenných látek. Konkrétně obsahuje 28 chemických prvků a 30 stopových látek, 10 kysličníků, 6 aminokyselin, řadu vitamínů, z nichž nejvýznamnější je B 12, R 617 a B 1, éterické oleje, včelí jed a vosk a smolnaté látky.

Výzkumy prokázaly, že Mumio má protizánětlivé, bakteriocidní analgetické účinky, rovněž pomáhá organismu poprat se mimo jiné také s bolestí v krku, angínou, infekcí sliznic a stimuluje imunitu organismu. Tím jeho zázračné schopnosti však ani zdaleka nekončí. Mumium pomáhá při nemocech obvodového nervstva, oběhového ústrojí, trávicího ústrojí a v neposlední řadě pomáhá při zlomeninách, kdy urychluje léčbu, protože pomáhá kosti posílit. Což se v zimním období, které přeje zlomeninám a nejrůznějším sraženinám, rozhodně hodí.

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15


Mumio kromě přímých léčebních účinků vyniká vlastnostmi, které pomáhají posilovat organismus v mnoha ohledech. Zvyšuje například tělesnou a fyzickou výkonnost, podporuje vylučování škodlivých chemických sloučenin a těžkých kovů z těla či odstraňuje negativní následky užívání léků, ozáření a chemoterapie.

Mumio je vhodné jak pro vnitřní, tak i pro vnější užívání. Jako doplněk stravy jej dostanete ve formě kapslí. Existuje však i Mumio mast, která se nanáší na postižené místo a překryje prodyšným materiálem. Zvlášť výhodné je používat Mumio v kombinaci s rakytníkovým olejem, který sám o sobě skvěle regeneruje pokožku.

Autor: Vendula Kochanová
Foto: www.mumio.cz
10. ledna 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video