Nebezpečná znaménka | e15.cz

Nebezpečná znaménka

ZDROJ: Ženy - E15

Natalie Rollko

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mateřská znaménka jsou zajímavou hříčkou přírody. Na jedné straně reprezentují krásu člověka a na straně druhé mohou znamenat vážné zdravotní komplikace…

ZNAMÉNKO JAKO SYMBOL KRÁSY

Vyčesané paruky, krinolína a bílý pudr s umělou muškou, která se lepila na obličej nebo do výstřihu, aby zvýraznila přednosti dvorních dam. Taková byla móda na dvoře Ludvíka XVI. ve Versailles, kdy mateřská znaménka jako symbol krásy zažívaly svůj největší boom.

Znaménka jsou v módě i dnes. Barva, tvar a místo, na kterém se nacházejí, můžou častokrát zatraktivnit jejich majitelku.

Asi nejslavnější představitelskou tohoto symbolu krásy je americká topmodelka Cindy Crawford (42). Její nemalé znaménko nad levým horním rtem zná každý. Právě díky této estetické zvláštnosti se Cindy stala jednou z nejžádanějších modelek světa.


MOLEOSKOPIE – ZRCADLO NAŠEHO CHARAKTERUVýznam pigmentových skvrn na lidském těle studovali již staří Řekové. Věřili, že nevznikají náhodně a místo jejich výskytu poukazuje na charakter jeho nositele. Tato víra našla své zastánce především v oblasti astrologie a alternativní medicíny. Mateřská znaménka zde představují jedinečnou charakteristiku každého z nás, která předurčuje náš zdravotní stav i osud.

Nauka o mateřských znaménkách se nazývá moleoskopie a podobně jako jiné oblasti alternativních směrů, není podložena vědeckým výzkumem. Mezi nejvýznamnější současné díla, zabývající se danou problematikou, patří knižní publikace Umění předvídat budoucnost od amerického spisovatele Arthura Bakera.

Autor se zabývá místem výskytu včetně vlastností znamének, podle kterých lze určit charakter, zdravotní stav i budoucnost jedince. Jako příklad uvádíme význam znamének v závislosti od jejich barevnosti a tvaru:


**

Diagnostika melanomu

Při sledování mateřských znamének, dbejte na následující faktory:


Základem je promyšlená prevence


Proti rakovině kůže je nejúčinnější bojovat prevencí. Protože tuto nemoc způsobuje ultrafialové záření, je důležité naučit se před ním rozumně chránit:

1. Vyvarujte se přímému slunci mezi 11.-15. hod.
2. Vyhledejte stín, nebo se před slunečním zářením chraňte oděvem
3. Noste sluneční brýle
4. Používejte širokospektré fotoprotektivní prostředky

Speciální doporučení 


  • děti do 1 roku ultrafialovému záření nevystavujete vůbec 
  • rakovinu kůže může způsobit i ultrafialové záření z umělých zdrojů, proto respektujte pravidla zdravého opalování také v soláriích 
  • používání prostředků s ochrannými faktory proti UV záření vyžaduje dodržování určité strategie, která je součástí jeho balení. Obecně platí, že prostředek nanášíme na kůži v dostatečném množství alespoň 20 min. před pobytem na slunci a tuto aplikaci podle druhu prostředku a chování na slunci pravidelně během dne opakujeme. 
  • při koupání používejte prostředky označené jako water-resistant 
  • chraňte se i při pobytu na horách (s každými 300 metry se intenzita ultrafialového záření zvyšuje o 4 %. Se zvýšenou dávkou záření počítejte také při odrazu od vodní hladiny nebo sněhu.)
  • k maligním nádorům kůže patří i tzv. akrolentiginózní melanom, který vzniká na ploskách, dlaních nebo pod nehty. Tato forma onemocnění může zpočátku vypadat jako modřina, bradavice nebo mozol. Pokud trpíte touto formou pigmentové změny, navštivte odborného lékaře.


Na závěr…


Slunečné záření má v přiměřené míře na naše zdraví i pozitivní vliv: 

produkuje vitamin D 
pozitivně ovlivňuje některé kožní nemoci jako je například atopický ekzém nebo lupénka 
pozitivně působí na naši psychiku

Pokud patří slunce k vašemu životu, naučte se ho vychutnávat v rozumných dávkách…

Autor: Natalie Rollko

Autor: Natalie Rollko

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video