Není wellness jako wellness | e15.cz

Není wellness jako wellness

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přestože je zdravý životní styl stále populárnější, kvalitních wellness center je v tuzemsku nedostatek. Navíc se pod wellness centrem často skrývají služby, které nemají s myšlenkou zdravého životního stylu nic společného.

Na vině jsou především vysoké náklady a zdlouhavá návratnost vložených prostředků. Vlivem nízké konkurence se na trhu stále drží také centra s nedostatečnou péčí. České asociace wellness proto plánuje zavést hodnocení zařízení, díky čemuž návštěvníci získají přehled o kvalitě nabízených služeb.

Moderní životní styl přináší nutnost efektivní relaxace. Významně proto v tuzemsku vzrůstá obliba oboru wellness, který se věnuje komplexní péči o fyzické a duševní zdraví.

Autor: Ženy - E15


Tyto služby však v České republice nabízejí především hotely, které jsou pro pravidelnou návštěvu často těžko dostupné. Mnoho z městských center navíc nesplňuje základní parametry filozofie wellness, parazituje na tomto pojmu a nabízí neodborné služby.

Aktuálně zažívá oblast wellness v České republice významný rozvoj. V poskytovaných službách však registrujeme velké rozdíly, proto je nutné v budoucnu připravit certifikaci a kategorizaci všech wellness zařízení. Jedině tak zajistíme vyšší kvalitu služeb a lepší orientaci pro návštěvníky,“ uvedl Jaroslav Fischer, člen představenstva České asociace wellness, která v současné době eviduje asi čtyřicet hotelových zařízení, které ve svém názvu uvádí slovo wellness.========
Investice do kvalitního wellness vybavení se pohybují v řádech milionů korun, přičemž návratnost vložených prostředků je dlouhodobou záležitostí. Hlavním důvodem jsou velmi drahé technologie, jejich udržování a následné obnova.
Autor: Ženy - E15

Komplexní wellness centra proto začínají vznikat především ve velkých městech, která jsou pro veřejnost dostupnější a nabízí provozovatelům dostatek potenciálních návštěvníků.
Náklady na vybudování našeho nového wellness centra dosáhly takřka 10 milionů korun. V návratnost vložených prostředků však samozřejmě věřím, veřejnost již je na tento druh služeb připravená, “ sdělil spolumajitel nového brněnského wellness klubu Frank Frištenský, synovec slavného zápasníka Gustava Frištenského, jehož jméno nové profesionální centrum nese.


Wellness - správný výběr je důležitý   Český návštěvník je specifický. Podnikatelé v oblasti wellness proto musejí neustále hledat nové možnosti, kterými ho mohou oslovit. Hlavním faktorem úspěchu je však bezesporu kvalita služeb a úroveň personálu. Právě odborně vyškolení a příjemně vystupující zaměstnanci jsou podle mě v České republice největším problémem,“ doplnil Frištenský, který získal zkušenosti s oborem wellness v USA, kde v oblasti zdravého životního stylu řadu let úspěšně podniká.

Čechů, kteří jsou ochotni si za nadstandardní péči o zdraví zaplatit, každoročně přibývá. Dokládají to údaje Ústavu zdravotnických informací a statistiky, které se zabývají lázeňskou péčí v České republice. Zatímco v roce 2004 bylo v tuzemských lázních ošetřeno 45 tisíc pacientů, kteří si péči hradili sami, v loňském roce již jejich počet převyšoval 113 tisíc pacientů.


Zdroj: Česká asociace wellness
Foto: Pure Spa, Hotel Le Palais

21. srpna 2009


Související články:
Wellness - správný výběr je důležitý
Floating jako báječná forma relaxace
Relaxace v pivní pěně

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video