Nepijete kávu? Vyzkoušejte i jiné životabudiče! | e15.cz

Nepijete kávu? Vyzkoušejte i jiné životabudiče!

ZDROJ: Ženy - E15

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nevoní vám káva? A přesto potřebujete během dne pořádně „nakoupnout“, abyste se mohla soustředit na práci? Pomohou vám i jiné životabudiče, které vám dodají tolik potřebnou energii a zabrání celodenní malátnosti. A budou navíc mnohem zdravější nežli samotná káva.

Pohyb: Zabiják únavy

Záchvaty únavy pomáhá v prvé řadě tlumit pohyb. Stačí pouze malé protáhnutí a rozproudí se vám v těle krev a uvolní svaly, čímž probudíte své unavené tělo. Protahovat se můžete nejen v práci – třeba u počítače, během obědové pauzy zkuste vyrazit na čerstvý vzduch a udělat si menší procházku. Hned vám bude lépe.

První pomoc: Jednoduché cukry

Pokud se potřebuje probrat okamžitě, vsaďte na jednoduché cukry. Osvědčená je lžička medu, několik pastilek hroznového cukru nebo kousek sušeného ovoce. Například takové sušené rozinky jsou přímo energetickou bombou a jako životabudič vám budou určitě také chutnat.

Na nohy postaví i zelený čaj

Na nohy vás postaví také zelený čaj. Pozor ale na dobu luhování. Už v první minutě se z něj vyluhuje zhruba osmdesát procent kofeinu, který potřebujete právě k povzbuzení. Po třetí minutě se z čaje dostávají polyfenoly, které mají zase pozitivní vliv na lidské zdraví.

Guarana: Dvakrát silnější než káva

Takové výtažky z guarany jsou silné jako káva, povzbuzující účinek však v tomto případě přetrvává zhruba dvakrát déle. Guaranu můžete v případě potřeby užívat ve formě dražé, v želatinových kapslích, v energetických nápojích nebo v kombinaci s ginko bilobou či jinými rostlinnými preparáty.

Kofein, který je ve výtažcích této původem jihoamerické rostliny obsažen, na vás bude mít účinek, kterého chcete dosáhnout. Utlumí tedy únavu a pocit ospalosti a zároveň zlepší vaši duševní bdělost, čilost a schopnost soustředit se.

Náhražky kávy

Co třeba na povzbuzení použít náhražku kávy? V instantní formě dostanete zejména mix čekankového kořene, praženého žita, ječmene, pšenice či špaldy, který rovněž výborně chutná – a to zejména, zalijete-li jej horkou vodou a posléze mlékem. Tato kávová náhražka vás nejen probere, dodá vám také vitaminy skupiny B, hořčík, vápník, fosfor i další cenné látky.

Kávovina s himálajskými bylinami

Velmi oblíbené jsou i kávoviny s himálajskými bylinami, tedy ajuverdské kávy. Tyto kávy – obsahující buď bylinku brahmi, nebo ašvagandhu – výborně působí na zvýšení výkonnosti, pomáhají udržovat bdělost při práci a jsou účinné i proti stresu a napětí, přestože neobsahují kofein.

Zdroj: www.wanda.sk

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video