Nezapomínejte na svačinu ani ve školní lavici! | e15.cz

Nezapomínejte na svačinu ani ve školní lavici!

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Školní rok už klepe na dveře – rodiče i děti by proto měli pomalu začít s přípravami, aby měly děti všechno potřebné včas v aktovce. Jako každý rok to budou nejrůznější věci k výuce, jako jsou sešity, učebnice nebo penály. Každý den by pak rodiče měli myslet především na to, aby dítě mělo dostatek energie na výuku.

Proto je nutné školákovi přibalit do batohu praktickou krabičku s dopolední svačinkou. Ta je společně se snídaní v dětském jídelníčku velice důležitá, ovšem často opomíjená. Snídaně a dopolední svačina dětskému organismu umožňuje doplnit energii po nočním hladovění, proto je velmi důležité zajistit jejich pravidelnost a kvalitu.

Získaná energie školákovi navíc umožní lepší soustředění na učivo a sledování výkladu namísto možné únavy právě díky nedostatku energie. Základem snídaně a vhodné školní svačiny, ideálně doma připravené z čerstvých surovin, by měla být kombinace pečiva, margarínu (například Rama), sýra či kvalitní šunky, doplněná kouskem ovoce či zeleniny.

Další variantou mohou být různé pomazánky (tvarohová, rybí) nebo jogurty, kefíry apod. Aby se nestalo, že budou dětem svačiny po čase připadat fádní a bez nápadu, mohou se rodiče inspirovat například prostřednictvím jedinečné on-line svačinové aplikace, kterou najdou na webových stránkách na www.rostemeschuti.cz/jidelnicek.

Zde je třeba se nejprve zaregistrovat a poté začít sestavovat svačinky. V aplikaci pak může rodič sestavit svačinku pro své dítě až na 3 týdny dopředu. A protože každé dítě má své specifické preference, je možné v aplikaci zakázat používat určité potraviny, ev. zadat omezení kvůli alergiím apod. Dalším benefitem je i to, že aplikace umí navrhnout svačiny také pro dny, kdy na dítě čeká větší fyzická zátěž, jako je například tělocvik nebo sportovní kroužek.

Nemusíte se ani bát, že nebudou svačiny vyvážené. Jsou totiž sestavené s ohledem na vhodný obsah všech živin, které dítě potřebuje pro svůj růst. Dalším přínosem je také doprovodný komentář o nutričních přínosech každé potraviny, kterou do svačiny přidáte. Dobrou zprávou pro všechny školy a školky je, že současně se svačinovou aplikací byla spuštěna také soutěž, do které je možné se stále zapojit, a to až do 30. září.

Stačí začít sbírat účtenky z nákupu rostlinného tuku Rama, a tím získávat body. Kromě sbírání účtenek musí ale školy také plnit jednoduché úkoly, pomáhající dětem osvojit si zásady zdravé výživy úměrně jejich věku. Více podrobných informací k soutěži je k dispozici na www.rostemeschuti.cz.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video