Nové knihy: Vaříme zdravě bez cukru | e15.cz

Nové knihy: Vaříme zdravě bez cukru

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak uvařit zdravě a lehce, abychom po jídle byli plni energie a zbytečně nepřibírali? Odpovědi najdete v této knize plné zdravých a chutných receptů, kterou ocení  všichni, kteří mají chuť nebo důvod jíst nízkotučné pokrmy bez cukru.

V této knize naleznete celou řadu nutričně velmi hodnotných pokrmů, v jejichž recepturách převažují šetrné technologické úpravy, které zbytečně nenavyšují obsah tuků. Vyhovují tak požadavkům přípravy stravy při některých chronických onemocněních trávicího traktu v klidovém období, ale jsou také vhodným obohacením jídelníčku i naprosto zdravých lidí.

Autor: Ženy - E15
http://knihy.cpress.cz/knihy/zdravi/zdrava-vyziva/varime-zdrave-bez-cukru-chutna-strava-pro-zdrave-i-nemocne/

Autorkou knihy je ing. Alena Mokrá, profesí inženýrka makromolekulární chemie, rekvalifi kovaná na
ekonomku,
která se, ačkoli tedy není lékařeka ani dietoložka, mnoho let zabývá alternativním přístupem k léčení a vymýšlením zdravých pokrmů. V této knize zúročila své dlouholeté zkušenosti ze života s oslabenou slinivkou.

Minulé roky vlastních zdravotních problémů mne přivedly k zamyšlení nad tím, jak mohu stravou ovlivnit svůj zdravotní stav. Začala jsem hledat možnosti a způsoby zvládnutí běžného života, práce, rodiny a domácnosti při dodržování dietního režimu. Jako matka jsem musela v rodině vařit také pro druhé a samozřejmě, že jsem ostatním nemohla vařit svá postní jídla, která by je sice zasytila, ale pravděpodobně vůbec nenadchla.

Hledala jsem rady v literatuře, u terapeutky, u lékařů i na internetu. Postupně jsem se propracovala u sebe ke svému vlastnímu stravovacímu režimu, ve kterém jsem se pokusila skloubit požadavky na stravu v rodině s požadavky na dietní jídlo při oslabené slinivce. Většinou jsem vařila a ještě vařím dvojí jídlo, protože se ve svých dietních programech neshodnu s jídelním režimem svých blízkých.

Sama jsem musela vyloučit z jídelníčku mnohé, ale to mi nijak nezabránilo vaření rozvíjet a snažit se pro zbytek normálně se stravující rodiny nahrazovat tradiční jídla jinak připravenými. Postupně se mi dařilo prosazovat zásady zdravějšího způsobu vaření a stravování pro všechny, nejen pro sebe. Tato činnost se mi stala koníčkem a zjistila jsem, že mne napadá stále více nových receptů a vařím intuitivně. Jídla v rodině chutnala, a proto jsem postupy začala zapisovat,
“ říká sama autorka o prvopočátcích vzniku své již druhé knížky.


Vaříme zdravě bez cukru
Chutná strava pro zdravé i nemocné

Alena Mokrá

brožovaná vazba
formát knihy: 167 mm x 225 mm
244 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2009
Nakladatel: Computer Press
Prodejní kód: KZ0105
ISBN: 978-80-251-2469-7
EAN: 9788025124697
cena: 329 Kč

K dostání v knihkupectvích nebo v knižním e-shopu http://knihy.cpress.cz


Její prvotinou byla knížka Zdravá strava pro oslabenou slinivku a své recepty prezentuje na www.varimezdrave.cz. Jejím mottem je: „Změna životního stylu začíná změnou způsobu vaření. K vaření je potřeba přistupovat především s láskou. Jídlem ovlivňujeme nejen sebe, ale i druhé, kterým ho předkládáme.“


V knize najdete:

  • Přes 200 receptů přehledně označených ikonkami podle dietního omezení (oslabená slinivka, bezlepková dieta, potravinové alergie).
  • Jak pomocí vhodné stravy pozitivně ovlivníte své zdraví a zdraví svých blízkých.
  • Rady, jak potraviny upravovat, jaké zvolit suroviny.
  • Tipy , jak postupně nahradit „tradiční“ suroviny zdravějšími.
  • Informace, jaké potraviny nakupovat a kterým se raději vyhnout.

Všechny vytvořené pokrmy mohou zdraví strávníci, ale mnohá jídla jsou současně vhodná i do dalších diet s vyloučením mléka a též do diety bezlepkové. S omezením přísunu tuku je mohou vyzkoušet i lidé s problémovým žlučníkem a i další.

Autor: Ženy - E15
http://knihy.cpress.cz/knihy/zdravi/zdrava-vyziva/varime-zdrave-bez-cukru-chutna-strava-pro-zdrave-i-nemocne/
Ukázka z knihy. Zdroj: http://knihy.cpress.cz

Každý pokrm je osobně ověřen přímo autorkou knihy. Tyto informace najdete v poznámkách kolem receptu. V článcích, které knihu doprovázejí, se dočtete, jaké první změny je vhodné provést v začátcích. Jsou tu informace, které vám pomohou s orientací ve výběru surovin, a též návody na konkrétní zpracování nových i tradičních potravin.

3. ledna 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video