Novinky ve fitness: Na podzim se nudit nebudete | e15.cz

Novinky ve fitness: Na podzim se nudit nebudete

ZDROJ: Ženy - E15

Jana Benešovská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Máte obavy, že s krásným počasím vezme na podzim zasvé i ochota dělat něco pro své tělo? Žádný strach. Fitness centra a taneční studia v Česku pro vás připravila takovou plejádu novinek, že nebudete vědět, do čeho se pustit dřív.

Běhejte a poznávajte!

Běh zažívá v Česku obrovský boom. Podle nejnovějších statistik běhá nejméně jednou měsíčně téměř pětina lidí starších patnácti let. Nejméně jednou týdně pak 11 % populace. Většina běžců se svému hobby věnuje venku, s nadcházejícími zimními měsíci se ale chce člověku do chladna čím dál méně. Pokud i vy máte stejný problém a běhání na páse v posilovně vás nebaví, možná uvítáte novinku, kterou pro vás připravilo fitness Aquapalace v Praze.

Jmenuje se Spoteee a díky ní budete mít možnost proběhnout se nebo projít po nejrůznějších místech na Zemi, zatímco jste na páse v posilovně. Videotrasy jsou ideální pro ty, které při běhu nebaví koukat do zdi. Můžete si zvolit z více než čtyřiceti prostředí, mezi nimiž jsou třeba Paříž, Český Krumlov nebo takové pikantnosti jako rozestavěné metro v Praze či Punkevní jeskyně, kde si můžete vyzkoušet i běh po vodě. Jedná se o videozáznamy tras pořízených v ulicích měst i divoké přírodě, které ubíhají na LCD televizi umístěné před běhacím pásem.

Uvidíte, že deset kilometrů například kolem londýnského Big Benu zvládnete najednou naprosto bez zaváhání, i když jinak byste s touhle vzdáleností měli problém.

Kde: Aquapalace Praha, postupně budou přibývat další fitness centra v celé ČR, více na www.aquapalace.cz

Lebert training systém

Dřina, ale i zábava, která brzy přináší viditelné výsledky. To je stručná charakteristika novinky v oblasti funkčního tréninku, kterou od podzimu nabízí Balance Club Brumlovka. Jmenuje se Lebert Training System a její velkou výhodou je, že si ji může zacvičit každý, bez ohledu na stupeň trénovanosti a věk. Toto atraktivní, dynamické cvičení může být buď součástí osobního tréninku, nebo pojato formou studiové lekce.

Lebert Training System využívá jednoduché a přitom velmi efektivní cvičební pomůcky. Jde o Lebert Equalizer, „překážku“ poskytující oporu pro důkladné procvičení celého těla: paže, hrudník, zádové svaly, svaly dolních končetin a tzv. core – hluboký stabilizační systém, břišní svalstvo, a to vše se zátěží vlastního těla. Další, pro změnu popruhovou, pomůckou je Lebert Buddy System.

Funkční trénink Lebert Buddy je určen pro dvojice, kdy jeden ze cvičenců pomůcku pevně kotví a druhý cvičí – využívá se tak síla odporu obou cvičení a zároveň se posiluje prvek týmové práce. Při cvičení s Lebert Buddy System se zapojují funkčně celé skupiny svalů, včetně core.

Kde: Balance Club Brumlovka, Praha, více na www.balanceclub.cz

Kondice na míru s Myzone

Pražský Balance Club Brumlovka představuje od září 2013 ještě jednu novinku, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nejedná se sice o cvičení jako takové, ale se cvičením velmi úzce souvisí. Pokud totiž nechodíte do fitka jen z povinnosti odkroutit si svou dávku aktivity, ale sledujete jasný cíl – srovnat do latě rostoucí bříško, vyrýsovat postavu nebo zvýšit fyzickou kondici na zimní výkony na horách, bezpochyby by vám pomohlo, kdybyste přesně věděli, jak intenzivně byste měli cvičit, jak dlouho, kolik jste za daný trénink odpracovali, zkrátka jak se co nejefektivněji dopracovat k vytouženému cíli.

Přesně změřit svůj výkon i spotřebu kalorií a podle toho vést svůj trénink a upravovat jídelníček pro efektivní dosažení stanovených cílů teď můžete sami díky jednoduchému a názornému systému Myzone. Jde o systém založený na tepové frekvenci, jenž používá bezdrátovou a cloudovou technologii k přesnému a individualizovanému měření fyzické aktivity.

Myzone při cvičení vyhodnocuje váš aktuální výkon prostřednictvím pěti barevných zón nastavených na bázi osobní maximální tepové frekvence: šedá zóna odpovídá 50 až 60 % maxima, modrá 60 až 70 %, zelená 70 % až 80 %, žlutá 80 až 90 % a červená 90 % až 100 % maxima. „Zásadním přínosem systému je, že je názorný a snadný pro pochopení. Nemusíte tedy vědět nic o vztahu tepu a výkonu, stačí si hlídat, že se pohybujete ve správné zóně, například chcete­li zhubnout, budete se pohybovat v zelené a tak dále,“ vysvětluje Dagmar Nášelová, instruktorka z Balance Clubu Brumlovka.

Coby uživatel Myzone máte na hrudi pás s čipem, který je individuálně nastaven a registrován on­line a jehož prostřednictvím máte možnost svůj výkon bezprostředně sledovat na monitoru v tělocvičně. Data jsou pak přenesena na váš osobní účet, který je vlastně on­line tréninkovým deníkem. Výsledky si můžete nechat posílat e­mailem nebo sledovat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Cvičit přitom můžete nejen v Balance Clubu, ale i mimo centrum.

Tělo jako Brazilka

Závidíte Brazilkám jejich vypracované zadní partie a stehna? Teď je můžete mít také a vůbec kvůli tomu nemusíte do Jižní Ameriky! Fitness a wellness kluby Holmes Place pro vás připravily novou studiovou lekci Made in Brazil. „Pokud toužíte po vytvarování, vyrýsování zadečku, stehen a celkově zadních partií těla, nemá tato lekce konkurenci,“ říká trenér Vít Živný z Holmes Place. Na začátku lekce se za živých tónů brazilské hudby zahřejete krátkou a jednoduchou sestavou.

Poté přichází na řadu posilování, jehož choreografie vychází z pohybů brazilských pohybových umění. Sestava je snadná na zvládnutí a cvičí se po dobu tří měsíců, poté se její podoba mění. Made in Brazil je třicetiminutová intenzivní lekce s cviky, které jsou velmi účinné a zároveň originální, takže se při nich rozhodně nebudete nudit.

Nová lekce vám pomůže zpevnit svaly problémových partií, bojovat s celulitidou a spálit tuky. „Pochopitelně jako trenér vždy doporučuji co největší variabilitu cvičení a tady tomu není jinak. Made in Brazil v kombinaci s kardio cvičením nebo další funkční lekcí je ideální tréninkový program. Za předpokladu cvičení alespoň jednou týdně v rytmu těchto lekcí, které doplníte o zmiňované kardio dvakrát týdně, se na výsledky můžete těšit velice brzy,“ dodává Vít Živný.

Cvičení je vhodné pro ženy i muže s výjimkou lidí s vyšším stupněm obezity, kde hrozí přetížení a opotřebení kloubů, hlavně kolen, kyčlí a kotníků z důvodů vysoké hmotnosti.

KDEwww.holmesplace.cz

Novinka v TRX

Naprostý hitem v posilování v posledních dvou letech je systém popruhů TRX. Jeho největší výhodou je, že nemusíte nutně cvičit v tělocvičně, protože pásy můžete upevnit kdekoli – na větev stromu, pouliční osvětlení nebo třeba doma na zeď. V tělocvičně vás s ním každopádně naučí pracovat profesionálové, což rozhodně není k zahození.

Navíc v Holmes Place Premium Karlín teď do stávající rodiny TRX přibyla nová pomůcka, o které byste rozhodně měli vědět. Jedná se o takzvaný TRX Rip Trainer, speciální věc, která byla vytvořena ještě specifičtěji pro různá sportovní odvětví, kde může perfektně posloužit k danému tréninku.

„Zjednodušeně řečeno se jedná o kovovou tyč, na kterou je z jedné strany upevněn gumový závěs o různé intenzitě pružnosti,“ vysvětluje trenér Vít Živný a pokračuje: „Jedinečnost Rip Traineru tkví právě v jednostranném ukotvení, které nutí tělo stabilizovat a zapojovat v poslední době často opěvovaný hluboký stabilizační systém, takzvaný core.“ Co se týká samotného tréninku, hlavním benefitem jsou podle Víta Živného rotační pohyby, švihové, tlakové a tahové.

Dále můžete napodobit například golfové odpaly, pádlování na lodi nebo prvky bojových umění. V Holmes Place si novinku můžete užít v nově postavené Team Training zóně, kde je trénink kombinován na více různých funkčních pomůckách – klasickém TRX, TRX Rip Traineru, Power Plate a připravují se další.

KDE: Holmes Place Premium Karlín, Praha

Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži: Na podpatcích už nezaváháte

Je pro vás chození na podpatcích utrpení? Pak je nejvyšší čas to změnit! K tomu vám pomůže lekce Glamour Dancing, kterou nabízí pražské taneční studio Dance Perfect. Vyzkoušela jsem tuto lekci na vlastní kůži, takže vím, o čem mluvím.

Glamour Dancing, někdy též Heel Hop nebo High Heels Dancing, je styl tance na vysokých podpatcích oblíbený zejména v USA, odkud jej ze své stáže do Prahy přivezla trenérka a lektorka Martina Pirná.

Tanec využívá energii původního hip hopu, ale tančí se na podpatcích a akcentují se současně sexy pohyby. Zkrátka a dobře, pokud obdivujete Beyoncé či Shakiru, jste na správném místě. A také pokud se chcete naučit cítit jistěji v botách, které vám dosud leží ladem ve skříni. Lekce zahrnuje jednoduchý warm­up a pokračuje nácvikem jednotlivých prvků. Důležitou součástí je pak tzv. catwalk – chůze na podpatcích, kterou znáte z přehlídkových mol.

Pokud chcete poznat alespoň malou část práce modelky, nemůžete si vybrat lépe. Catwalk vyžaduje odlišnou práci s rovnováhou, držením těla i s nohama. Učíte se tak nejen pohybovat na jehlách v sexy oblečení, ale také formujete postavu. V lekci nejde o přesné kroky v choreografi, ale spíš o to, naučit se vnímat hudbu, užívat si ji a nebát se projevit ženskost.

P. S.: Pro začátek postačí podpatek o výšce pár centimetrů.

KDE: Dance Perfect Praha, www.danceperfect.cz

Článek vyšel v časopise Dieta

Autor: Jana Benešovská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video