Očistěte svoje tělo, duši i mysl | e15.cz

Očistěte svoje tělo, duši i mysl

ZDROJ: Ženy - E15

Zdena Líkařová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Detoxikace skutečně prospívá zdraví. Důkaz najdete v jediné kapičce krve. Tvrdí to Silvia Kajanová, která tuto problematiku studovala na Bali a v Hippokratově institutu na Floridě a dnes pořádá v České republice a na Slovensku detoxikační pobyty.

Detoxikační kúry jsou účinnou prevencí před téměř všemi chorobami,“ říká Silvia. „Pravou příčinou nemocí jsou totiž toxiny a infekce v lidském těle a naše životní postoje a chování. Postupným vnitřním očišťováním je možné dosáhnout stavu, kdy se organismus vrátí ke svému přirozenému fungování.“

Hlavními metodami detoxikace jsou půsty, diety, pobyty v sauně, pohyb a meditace. Silviiny kurzy jsou založené na živé, syrové stravě a čerpají z poznatků využívaných v Hippokratově institutu na Floridě. Jejich smysl spočívá v tom uvést do ideální kondice nejen tělo, ale i mysl a duši.

K tomu slouží propracovaný systém vzájemně provázaných aktivit. „Tělo se očistí a skutečně vyživí prostřednictvím tzv. živé, tedy tepelně neupravené, organicky pěstované stravy bohaté na vitaminy, minerály a enzymy,“ vysvětluje Silvia. „Základem diety jsou terapeutické účinky zeleného ječmene, zeleninových džusů a džusových půstů. Součástí programu je cvičení včetně kardio silového tréninku a strečinku, pobyt v infrasaunách, masáže, švédské koupele a bioenergetické terapie.

To všechno pomáhá urychlit vylučování škodlivých látek z těla. A jelikož změna není jenom o těle, ale také o mysli, jsou součástí kurzů i workshopy na téma životní postoje, programy a myšlení a přednášky na téma zdraví, léčení, stravování. Naším cílem je, aby účastníci po návratu domů měli vše potřebné k vytrvání v tomto životním stylu.“

Detoxikace - módní záležitost?

Detoxikační kúry trvají deset dní a Silvia je pořádá v horských chatách uprostřed přírody, aby účinnou očistou prošla i duše (nejbližší kurzy 8.–18. 5. a 19.–29. 6. v Rakové u Čadce, více na www.silviakajanova.com). „Do kurzů se často hlásí lidé s nějakým zdravotním problémem, ale stále více přibývá těch, kteří si uvědomují, že důležitější je prevence než následné řešení potíží,“ říká Silvia.

Platí to nejen v České republice, ale po celém západním světě, kde jsou odborně vedené detoxikační programy založené na biostravě v trendu. Vyhledávané jsou zejména pracovně vysoce vytíženými lidmi, kteří vedou hektický a v mnoha směrech stresující životní styl. Ochranu vlastního zdraví pak považují nejen za dlouhodobě výhodnou investici, ale doslova za nezbytnost.

Je to koneckonců i příklad Silvie, která působila jako manažerka patnáct let, naposledy v managementu nadnárodní společnosti IKEA. „Potřeba zabývat se vlastním zdravím mě dovedla ke studiu alternativních léčebných postupů a touha pomáhat ostatním k vytvoření těchto programů,“ vysvětluje Silvia.

Silvia se často setkává s otázkou, zda existuje nějaký objektivní důkaz, že detoxikace opravdu prospívá zdraví. Anebo se jedná jen o módní záležitost? „Výsledky se dostavují podle toho, jak to člověk uchopí,“ vysvětluje Silvia. Objektivně jsou výsledky měřitelné pomocí analýzy živé kapky krve, kterou je možné absolvovat u odborníka vybaveného nadstandardní mikroskopickou technikou.

Jejím prostřednictvím je možné vidět komplexní obraz momentálního zdravotního stavu a sledovat jeho vývoj na krvinkách, které se obnovují každých 120 dní. „Tělo zbavené toxických látek přinese radost ze života, přirozenou krásu, vitalitu, fyzickou kondici a psychickou pohodu,“ dodává Silvia.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Zdena Líkařová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video