Osvěžující elixír života. Vyzkoušeli jsme, co všechno dokáže kyslíková vana! | e15.cz

Osvěžující elixír života. Vyzkoušeli jsme, co všechno dokáže kyslíková vana!

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kyslíkovou vzpruhu vám může dodat oxygenoterapie neboli léčba kyslíkem, která slibuje celkovou regeneraci, povzbuzení unavené mysli a vyplavení škodlivin. Rozhodli jsme se, že na vlastní kůži vyzkoušíme kyslíkovou vanu Oxylight!

Kouzlení se světlem

Do testování kyslíkové vany se pustila naše kolegyně Saša, která si po konzultaci s fyzioterapeutkou vybrala detoxikační půlhodinku. Ta má totiž i účinky proti celulitidě. Nejdřív fyzioterapeutka uvnitř vany nastavuje teplotu na 46 stupňů Celsia. Pak vyladí barvu LED světla na oranžovočervený odstín. Světelná terapie působí jako sluníčko a umí nahradit nedostatek slunečních paprsků. Dodá kostem vitamin D, zbaví vás stresu a navíc zlepší pružnost pokožky. Saša si vybrala světlo slunce, ale pokud toužíte po relaxaci a zklidnění, mohou vám nastavit světlo modré. Přístroj má i více programů, záleží na vás, který si vyberete. Můžete si dopřát jedno „ležení“, pokud vám jde o rychlý a okamžitý odpočinek, či podstoupit delší ozdravnou kúru. Nebo si radši necháte vyhladit a zpevnit ochablou pokožku? Další možností je vybělení pleti světelnou terapií nebo posílení imunity a obnovení vitality organismu.

Spalování kalorií ve vaně

„Do vany jsem si vlezla tak, aby hlava byla mimo ní a nezpotila se. Díky tomu jsem neměla pocit strachu z uzavřeného prostoru. Pohodlně jsem se uložila na ergonomicky tvarované a jemně vibrující lehátko. Měla jsem přitom výhled na maličký displej, na kterém jsem si mohla kontrolovat, co se ve vaně se mnou právě děje. Pozorovala jsem, jak jemné vibrace na určitých místech rozpumpovávají lymfatický systém, jak se moje tělo teplem hezky zahřívá a kolik jsem přitom spálila kalorií,“ popisuje první okamžiky v kyslíkové vaně Saša. Teplo ve vaně je suché a funguje jako infrasauna - bezpečně prohřeje zkřehlé tělo a spolu s kyslíkem vrací tělu energii. Saša za půlhodinku spálila 77 kcal. Kdyby chtěla výrazněji zhubnout, musela by být teplota ve svítícím vajíčku okolo 75 stupňů, ale o to v tomto případě nešlo.

Koktejl vůní a energie

„Bavilo mě to, že jsem si mohla regulovat intenzitu a zaměření vibrací na konkrétní partie. Postupně jsem sledovala na displeji, jak se lymfa rozproudila a putuje od lýtek přes stehna až po zadek,“ popisuje svou kyslíkovou seanci Saša. „Po celou dobu jsem dýchala ozon, který mi moc hezky voněl. Ten působil na celé tělo uvnitř ve vaně a přes malé větráčky i na obličej, stejně jako pár oranžových světýlek.“ Ve vaně si navíc můžete nastavit různé směsi bylinek a užívat si jejich aromaterapeutických schopností. „Kyslík měl na mě euforické účinky, cítila jsem příval energie ještě dlouho po absolvování světelně kyslíkové koupele. Pokožka se mi hezky prokrvila, vyhladila, projasnila a na pár dní o něco víc zpevnila,“ shrnuje dojmy ze své premiéry v kyslíkové vaně Saša.

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video