Osvěžující zdravé pití | e15.cz

Osvěžující zdravé pití

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dali byste si nějaký míchaný nápoj, který by vás osvěžil, ale byl zároveň zdravý? Pak pro vás máme pár tipů.

Mojito na zdravý způsob


čerstvá máta
limetka
med
minerálka

Čerstvé lístky máty omyjeme, vložíme do větší sklenici, přidáme pár koleček limetky (limetku oloupejte, sice se v pravých mojitech nechává limetka i se slupkou, ale protože se citrusy hodně chemicky ošetřují, je lepší se jí zbavit) a pak rozdrťte - například obrácenou stranou paličky na maso. Přidejte med (v tekutém stavu), trochu minerálky, pořádně rozmíchejte, ochutnejte, jestli je nápoj dost sladký (pokud je moc sladký, přidejte limetku, nebo naopak více medu), nasypte hodně kostek ledu a dolijte zbytek minerálky. Pijte přes brčko, jinak vás budou při pití obtěžovat rozdrcené lístky máty.

Nápoj z květů černého bezu


květy černého bezu
limetka
med
voda

Květy černého bezu opláchněte a poté dejte do nádoby, přelijte vodou a nechte luhovat do druhého dne. Pak přeceďte, ochuťte medem a limetkovou šťávou a přidejte hodně ledu.

Ovocná limonáda


kousky ovoce
bio sirup bez cukru
pomerančová nebo grepová šťáva
minerálka

Bio sirup bez cukru je k sehnání v prodejnách zdravé výživy a je tvořen směsí ovocných koncentrátů (například směsí jablečných, malinových, jahodových šťáv, apod.). Sehnat můžete ale také sirupy slazené třtinovým cukrem.
Na dno větší sklenici dáme kousky různých druhů ovoce, například jablko, hrozny, meloun, jahody -každý podle své chuti, pak přilijte sirup (jak kdo má rád sladké nápoje), přidejte šťávu z vymačkaného pomeranče nebo grepu a dolijte minerálkou. Opět pro osvěžení můžete přidat kostky ledu. Okraj sklenice dozdobte ovocem, nápoj vám bude nejenom chutnat, ale i moc hezky vypadá, takže jím můžete pohostit každou návštěvu.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery