Ovládněte svůj hněv! | e15.cz

Ovládněte svůj hněv!

ZDROJ: Ženy - E15

časopis Moje Psychologie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Máte pocit, že se rozčílíte rychleji než jiní? Stačí, abyste se dostali do dopravní zácpy, zpomalil se počítač nebo jste stáli v nehybné frontě, a váš vztek už nekontrolovatelně roste?

Pokud vás každodenní stresové situace nepřiměřeně deprimují a obtěžujete tím nejen sami sebe, ale i okolí, zkuste své emoce ovládnout.

Autor knihy Zastavte hněv Mike Fisher, zakladatel a ředitel britské asociace sebeovládání, nabízí několik jednoduchých rad, jak se naučit s hněvem lépe zacházet. Říká, že k přeměně svých návyků potřebujete mysl trénovat asi 90 dní, abyste překonali svou netrpělivost, která vyvolává pocit frustrace.

Často tím totiž poškozujete nejvíce ty, kteří jsou vám nejbližší - manžele, manželky, děti, milence, ostatní členy rodiny, obchodní kolegy i přátele -a následky jsou obvykle velmi nepříjemné a bolestivé.

  • Zastavte se a přemýšlejte! Co získáte tím, že budete netrpěliví, a co naopak ztratíte?
  • Naučte se zabavit. Mějte s sebou vždy dobrou knihu, slovíčka nebo křížovku, na kterou si nemůžete udělat jindy čas.
  • Naučte se přeformulovat si netrpělivost. Vynucené čekání vnímejte jako čas pro sebe, kdy můžete číst oblíbenou knihu nebo si jen vychutnat přítomný okamžik.
  • Buďte pánem svého času. I ve chvílích, ve kterých máte nechtěnou pauzu, zaměřte svou pozornost na vám prospěšnou činnost. Zopakujte si v duchu připravovanou prezentaci nebo si sepište seznam úkolů na další den. Nebudete tak mít pocit promarněného času.
  • Komunikujte. Pokaždé, když se budete cítit netrpěliví, řekněte to někomu, radí Mike Fisher. Pomůže vám to.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: časopis Moje Psychologie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video