Ovládněte svůj hněv! | E15.cz

Ovládněte svůj hněv!

ZDROJ: Ženy - E15

časopis Moje Psychologie

Máte pocit, že se rozčílíte rychleji než jiní? Stačí, abyste se dostali do dopravní zácpy, zpomalil se počítač nebo jste stáli v nehybné frontě, a váš vztek už nekontrolovatelně roste?

Pokud vás každodenní stresové situace nepřiměřeně deprimují a obtěžujete tím nejen sami sebe, ale i okolí, zkuste své emoce ovládnout.

Autor knihy Zastavte hněv Mike Fisher, zakladatel a ředitel britské asociace sebeovládání, nabízí několik jednoduchých rad, jak se naučit s hněvem lépe zacházet. Říká, že k přeměně svých návyků potřebujete mysl trénovat asi 90 dní, abyste překonali svou netrpělivost, která vyvolává pocit frustrace.

Často tím totiž poškozujete nejvíce ty, kteří jsou vám nejbližší - manžele, manželky, děti, milence, ostatní členy rodiny, obchodní kolegy i přátele -a následky jsou obvykle velmi nepříjemné a bolestivé.

  • Zastavte se a přemýšlejte! Co získáte tím, že budete netrpěliví, a co naopak ztratíte?
  • Naučte se zabavit. Mějte s sebou vždy dobrou knihu, slovíčka nebo křížovku, na kterou si nemůžete udělat jindy čas.
  • Naučte se přeformulovat si netrpělivost. Vynucené čekání vnímejte jako čas pro sebe, kdy můžete číst oblíbenou knihu nebo si jen vychutnat přítomný okamžik.
  • Buďte pánem svého času. I ve chvílích, ve kterých máte nechtěnou pauzu, zaměřte svou pozornost na vám prospěšnou činnost. Zopakujte si v duchu připravovanou prezentaci nebo si sepište seznam úkolů na další den. Nebudete tak mít pocit promarněného času.
  • Komunikujte. Pokaždé, když se budete cítit netrpěliví, řekněte to někomu, radí Mike Fisher. Pomůže vám to.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: časopis Moje Psychologie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.