Pilox – harmonický jako pilates, tvrdý jako box | e15.cz

Pilox – harmonický jako pilates, tvrdý jako box

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po Novém roce kupujeme sportovní oblečení, permanentky do fitness a objednáváme se na lekce cvičení. Abyste měly přehled, z čeho můžete vybírat, přineseme vám několik novinek, které pro nás rok 2011 ve fitness chystá. První z nich je Pilox.

Pilox je nová, ve světě již velmi oblíbená aktivita, které je představitelem takzvaného „smíšeného cvičení“. Jedná se konkrétně o spojení pilates a boxu, dvou na první pohled nesourodých sportů. Pilates většinou cvičí ženy a dívky, které chtějí spíše poklidnější cvičení s posilováním a protažením. U boxu hraje zase hlavní roli síla, dynamika a určitá dávka dravosti. Kombinací obého bylo vytvořeno cvičení, které spojuje efektivitu i zábavu. Díky tomu podlehla Piloxu takřka celá Velká Británie, ale také řada celebrit.

Autor: Ženy - E15


Pilox je vynálezem Vivecy Jensen, švédské baleríny, která postupně absolutně propadla fitness a cvičení, jemuž se věnuje v současnosti na plno. Celý nápad vznikl, když v minulém roce Jensen přemýšlela nad cvičením Pilates a uvažovala, jak z něj udělat vetší „dřinu“. Jak sama říká, v té době se ve svém volném čase věnovala boxu.

Síla a odhodlání, které k boxu neodmyslitelně patří, ji fascinovalo natolik, že začala uvažovat, jak jej přiblížit více ženám. A vzhledem k tomu, že k Pilates, které bylo původně koncipováno právě pro tanečníky, měla rovněž velmi blízko, rozhodla se pro dané, na první pohled nesourodé, spojení. Kombinace poklidného pilatesu a boxu se ukázalo být trefou do černého.

Autor: Ženy - E15


Pilates, je metoda, která se zaměřuje nejen na posílení těla (zejména střední časti) a protažení, ale orientuje se rovněž na psychiku. Díky Pilatově metodě by se měl člověk naučit správnému dýchání, vzornému držení těla, ale také umění relaxace. Oproti tomu si box, coby bojové umění zakládá na mrštnosti, tvrdosti a rychlosti.
 
Na hodinách Piloxu můžete tedy očekávat vyváženost pohybů, strečink a harmonii jako na Pilates, zkombinovanou s intenzivnější a tvrdší „prací“ horní poloviny těla, vycházející z boxerských úderů.

Autor: Vendula Kochanová
13. ledna 2011

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video