Plastická chirurgie s r. o. | e15.cz

Plastická chirurgie s r. o.

 Zita Marinovová (My Life)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Název plastická chirurgie je odvozen od řeckého slova „plastikos“, které znamená formovat neboli tvarovat.

Stále populárnější lékařské odvětví se rozděluje na dvě základní kategorie. Cílem rekonstrukční chirurgie je obnova tvaru a funkce fyzických defektů vzniklých buď vrozenou vadou, nebo například po nemoci, nutné operaci nebo při nehodě. Kosmetická chirurgie se zaměřuje na úpravy estetického vzhledu.

Počet zákroků patřících do druhé kategorie rok od roku celosvětově vzrůstá a není již zdaleka pouze výsadou celebrit nebo movitých jedinců.

V čekárnách českých klinik se podle průzkumů objevují zcela běžně účetní, prodavačky nebo učitelky, k čemuž jistě přispívá i možnost, že mnohde lze plastiku pořídit na splátky.

Psychochirurgie

Vhodně provedený zákrok mívá často výrazný vliv na zvýšení sebeúcty i sebevědomí, proto se tento obor nazývá také psychochirurgií. Pokud kupříkladu trpíte komplexem z malých ňader, s pěknými novými trojkami si troufnete na věci, kterých jste se do té doby tak trochu obávala – vystavit se na pláži, obléci si upnuté tričko, usmát se na kolegu, který se vám dávno líbí. Spousta legrace se užije i s novým nosem – všichni vám budou říkat, že vám to nějak sluší, ale nikdo si neuvědomí, v čem ta změna vězí.

Autor: Ženy - E15

Plastika není všelék

Myslete ovšem na to, že zdokonalený vzhled nemůže většinou uspokojivě vyřešit vaše ostatní problémy. Takže i když se manželovi dost líbí vaše opravené tělo, jeho srdce nadále prodlévá u jeho sekretářky, kam se bez ohledu na váš štíhlý pas a obličejík bez vrásek nakonec stejně odstěhuje. Budiž vám ovšem v takové chvíli útěchou, že co se líbí jednomu, jistě se bude líbit i jiným. A kdybyste nakrásně zůstala sama a po večerech se nudila, jděte se zabavit pohledem do zrcadla.

Nevyrovnaní se s tím nevyrovnají

Kdo by se v žádném případě do rukou plastických chirurgů svěřovat neměl, jsou lidé psychicky nevyrovnaní. Například jedinci trpící depresemi mají velké šance, že s výsledky zákroku nebudou dlouhodobě spokojeni. Než tedy půjdete k lékaři, vždy si dobře promyslete, co chcete a proč. A v případě, že docházíte k odborníkovi zabývajícímu se lidskou duší, poraďte se určitě také s ním.

Autor: Zita Marinovová  (My Life)

Autor:  Zita Marinovová (My Life)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video